Ukmergiškiai turės progos susitikti su garsiausiais šalies aktoriais

Liepos 8-ąją, 21.30 val. Ukmergėje, prie piliakalnio įvyks vasaros kino festivalis “Sidabrinės gervės naktys”, kurį organizuoja Lietuvių kino akademija (LiKA). Ukmergiškiams lauko ekrane po atviru dangumi bus surengti nemokami kino seansai ir parodyti trys skirtingo žanro filmai: “Nuo pasaulio stogo” (rež. V.V.Landsbergis), “Jau puiku, tik dar šiek tiek…” (rež. L.Lužytė), “Zero II” (rež. Emilis Vėlyvis). Drauge su filmais atvyks būrys garsių televizijos, teatro ir kino aktorių.

Ukmergiškis Arūnas Dudėnas, vadovaujantis miesto Jaunimo laisvalaikio centrui, šiuo metu visa galva pasinėręs į festivalio nakties organizavimą. “Ukmergėje jaunam žmogui iš tiesų stinga veiklos. Dėl to man labai džiugu, kad savivaldybė palaikė laisvalaikio centro įkūrimo projektą, suteikė patalpėles, skyrė etatą. Mūsų centras dar visai jaunas – ką tik suėjo metukai. Bet mąstome apie daugybę kultūrinių projektų. Tik ta krizė ne laiku prasidėjo… Bet mes neprarandame entuziazmo, dirbame toliau. Štai neseniai pagal mainų programą į Ukmergę buvo atvažiavę lenkai”, - pasakojo A.Dudėnas.

Kartu jis pasidžiaugė, kad kino mėgėjai Ukmergėje nėra palikti už borto. “Kultūros namuose rodomas kinas, nesiskundžiame filmų trūkumu. “Zero II” ten taip pat buvo rodytas. Bet kino niekada nebus perdaug. Visada smagu pamatyti ką nors įdomaus, naujo”, - kalbėjo A.Dudėnas.

Liepos 7 dieną “Zero II” ir kiti filmai ukmergiškiams bus demonstruojami neįprastoje erdvėje – po vakarėjančiu dangumi. Arūnas tikisi, kad susirinks daug žmonių. “Juk ne tik filmai pas mus atvyks, bet ir garsūs aktoriai. Man asmeniškai būtų smagu susitikti, pabendrauti su Ramūnu Rudoku – labai patiko, kaip jis vaidino “Zero II”, - prisipažino A.Dudėnas.

Į Ukmergę planuoja atvykti ne tik R.Rudokas, bet ir jo filmo partneris Kęstutis Jakštas, - jiedu pasidalijo “Sidabrinės gervės” apdovanojimą už geriausią aktoriaus darbą. Šiuo metu kūrybinis duetas drauge su kolegomis keliauja per Lietuvą su “Sidabrinės gervės naktų” festivalio programa.

“Iš tikrųjų tai – labai naujas dalykas, netikėtas žiūrovams ir mums patiems. Nežinome konkrečios schemos, kaip toks festivalis turi atrodyti, todėl daug ir linksmai improvizuojame, žiūrovas taip pat labai atvirai bendrauja, - pasakojo K.Jakštas. -  Į kino vakarus susirenka labai daug žmonių. Įdomu iš šono stebėti jų reakciją. Visada stengiuosi atsistoti kur nors kamputyje ir pasižiūrėti. Neteko matyti, kad kas nors išeitų iš filmo – visi žiūri iki galo. Reiškia, žmonėms tai patinka. Veikiausiai jiems jau atsibodo vienadieniai renginiai su vienadienėmis grupėmis ir norisi pamatyti tai, kas galbūt yra pakankamai sudėtinga, retai rodoma per televiziją, dažniau - specifinėse sostinės ar kitų didmiesčių kino salėse. Tačiau štai ir tokiose atvirose erdvėse, atsitiktinei publikai tokie filmai yra įdomūs. Žmonės viską supranta, šiltai priima – ir trumpamentražius, ir autorinius filmus.”

Aktorius sako, kad susitikę akis į akį su juo, žmonės ilgainiui nugali drovumą - pasilabina, drauge nusifotografuoja. “Ir apie kiną pasikalbame – klausia apie darbo specifiką, kaip tai daroma”, - sakė K.Jakštas.

Liepos 8-ąją jis bus atviras bendravimui Ukmergėje. O taip pat ir Kęstučio kolegos iš TV3 serialo “Gedimino 11” – Giedrė Gurevičienė, Tomas Kliukas, Eglė Driukaitė, Lina Budzeikaitė. Be to, kino seansuose apsilankys Marius Jampolskis ir Kristina Savickytė.

Prie šio festivalio organizavimo prisideda: MAXIMA LT, UAB, GALA televizija, Bosca.

VšĮ „Lietuvių kino akademija“ informacija