Susitikime su kino režisieriumi Audriumi Stoniu – kino vaizdai ir įgarsintos mintys

Vasario 23 d. (šeštadienį) Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Centriniuose rūmuose karaliaus kinas – antrasis Akademijos 80-mečio renginių ciklo „Meistrai Didžiojoje“ susitikimas skirtas kino režisieriui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui, LMTA dėstytojui Audriui Stoniui.

 Susitikimą moderuos kinotyrininkė ir teatrologė Rasa Paukštytė. Vakaro metu bus pristatyti du filmai – „Neregių žemė“ (1992 m., 24 min.) ir „Viena“ (2001 m., 18 min.), režisierius pristatys savo kūrybos principus.

 Pasak R. Paukštytės, kaip dokumentininkas A. Stonys į kiną atėjo kartu su Lietuvos nepriklausomybe. „Jis yra vienas kūrybiškiausių, meistriškiausių ir produktyviausių Lietuvos režisierių, nulėmusių lietuviško dokumentinio kino tradicijų raidą. Režisierius nė karto neišdavė savo, kaip kino autoriaus nepriklausomybės, jo filmų savitas braižas visuomet atpažįstamas, panardinantis į filosofinius gyvenimo apmąstymus, kurie neužgožia šiurkščios, nesurežisuotos kasdienybės“, - teigia kinotyrininkė.

 Kino režisierius A. Stonys yra Europos Kino Akademijos tikrasis narys, „European Documentary Network“ narys. 1984-1989 studijavo tuometinėje Vilniaus valstybinėje konservatorijoje, 1989 m. stažavosi Jono Meko Kino antologijos archyve Niujorke. Nuo 1989 m. sukūrė 13 dokumentinių filmų ir vieną trumpo metro vaidybinį filmą. A. Stonio kūryba apdovanota devyniolikoje tarptautinių kino festivalių. Režisierius yra Leipcigo, Brandenburgo, Sienos, San Paulo – Rio de Žaneiro kino festivalių žiuri  narys. Jo filmai ir kūrybos retrospektyvos buvo rodyti Izraelyje, Rusijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Prancūzijoje ir Japonijoje. 1992 m. filmas „Neregių žemė“ buvo apdovanotas Europos Kino akademijos FELIX prizu kaip geriausias Europos metų dokumentinis filmas.

 „Meistrai Didžiojoje“ yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų – LMTA dėstytojų kūrybos vakarų ciklas, truksiantis visus 80-uosius, 2013 kalendorinius metus Akademijos Didžiojoje salėje. Kiekvienam susitikimui Didžiosios salės erdvė yra transformuojama, sudarant tinkamiausią bendravimui atmosferą.

 Akademijoje šiuo metu dirba 27 Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai, pelnę šį apdovanojimą už svarų indėlį į muzikos, teatro, kino menų raidą ir plėtrą. Kūrybos vakarų ciklo „Meistrai Didžiojoje“ renginiai skirti plačiajai visuomenei. Susitikimus moderuos žinomi Lietuvos muzikologai, teatrologai ir kinotyrininkai. 2013-ųjų metų pirmąjį pusmetį „Meistrai Didžiojoje“ kvies visuomenę į šešis Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybos vakarus.

 Visą LMTA programą „80. Susitikimai su Akademija“ pristato Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.