"Sidabrinės gervės naktys" vėl nusileidžia į Jonavą

Šiemet vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys” jau trečiąjį sezoną džiugina lietuviško kino mėgėjus: per miestus keliauja lauko ekranai, būrelis aktorių ir šiuolaikinių filmų kūrėjų, pasirengusių įdomiai pristatyti naujausius savo darbus. Antrus metus iš eilės rugpjūčio 24 dieną, penktadienį, „Sidabrinės gervės naktys” atskris į Jonavą, Ramybės skverą.

Miestelėnai ir svečiai iš apylinkių kviečiami atvykti su šeimomis, draugais, termosais, pledukais ir pasimėgauti išskirtiniu kino vakaru po atviru dangumi. Jonavoje svečiuosis Lietuvos kino ir teatro aktorė Lina Budzeikaitė, savo kūrybą ir darbus pristatys jonaviškė Jūratė Samulionytė bei Žilvinas Naujokas. Renginį ves aktorė Gabija Jaraminaitė Ryškuvienė.

Kino seansas prasidės sutemus – apie 21 val. Susirinkusiems ketinama parodyti šiais metais Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2012″ triumfavusius arba nominacijoms pristatytus įvairių žanrų lietuvių autorių kūrinius: animacinį filmą „PUNTUKO AKMUO”, rež. A.Skučas, dokumentinį kino filmą „NAŠLAITYNAS”, rež. A.Griniūtė, trumpametražį vaidybinį kino filmą „LAIKINAI”, rež. J.Samulionytė ir ilgametražį vaidybinį kino filmą „TADAS BLINDA. PRADŽIA”, rež. D.Ulvydas.

„Šiuolaikiniai lietuviški filmai akivaizdžiai „grįžta į madą”. Be abejo, juos įdomu žiūrėti ir uždarose salėse. Tačiau kino vakarai po atviru dangumi dar žavesni, todėl mes labai tikimės ir visiems linkime gero oro Jonavoje”, – kalbėjo festivalį “Sidabrinės gervės naktys” rengiančios Lietuvių kino akademijos (LiKA) direktorė Lina Buzelytė.

Pasak jos, ankstesnių metų patirtis rodo, kad šis festivalis yra labai laukiamas. Tiek atokesnėje provincijoje, tiek ir arčiau didesnių kultūrinių centrų apsilankę „Sidabrinės gervės naktų” dalyviai pastebi, kaip šiltai sutinkamas lietuviškas kinas. “Ateina ir senjoros, pasipuošusios gintaro karoliais, ir jauni tėvai ar gimtinėje vasarojantys studentai. Taip pat ir tie, kuriems iš pirmo žvilgsnio į viską nusispjauti… Vis dėlto, lietuviško kino trauka yra didžiulė. Tai džiugina ir skatina tęsti šiuolaikinių kino darbų populiarinimą ne tik didmiesčiuose, bet ir mažesniuose šalies miestuose”, – teigė L.Buzelytė.

Šiais metais festivalio vakarus pakaitomis ves aktoriai Andrius Bialobžeskis ir Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, jau nebe pirmus metus keliaujantys per Lietuvą su „Sidabrinės gervės naktų” karavanu. „Labai smagu matyti, kaip gausiai žmonės renkasi į lietuviško kino vakarus, jeigu oro sąlygos leidžia – ateina su vaikais, pledukais ir užkandžiais. Miela ir šilta šitaip vakaroti. Žmonės grįžta prie lietuviško kino, domisi juo, priėję pakalbina aktorius – pagiria ar pasmalsauja, kaip toliau klostysis veiksmas seriale”, – pasakojo S.Daukšaitė-Petrulėnė.

Televizijos seriale „Pasmerkti” išgarsėjusi Sandra neseniai paragavo ir kino aktorės duonos. Pasak jos, tai – visiškai skirtingi dalykai. “Kitokia darbo specifika. Filmuojant kiną viskas vyksta gerokai lėčiau, dirba didžiulė komanda, daug įvairiausių planų – stambus, stambesnis”, – filmo kūrimo užkulisius praskleidė S.Daukšaitė-Petrulėnė.

„Sidabrinės gervės naktų” festivalio vakarai yra išskirtiniai jau vien tuo, kad visi norintieji gali tiesiogiai pabendrauti su aktoriais ar kitais filmų kūrėjais, sužinoti, kaip gimė vienas ar kitas šiuolaikinis kino darbas.

Šią vasarą „Sidabrinės gervės naktų” karavanas jauaplankė 20 šalies miestų, juose parodyti originaliausi ir aukščiausių įvertininimų sulaukę animaciniai, trumpametražiai ir ilgametražiai dokumentiniai bei vaidybiniai kino filmai.
Renginį Jonavoje globoja ir iš dalies remia Jonavos rajono savivaldybės administracija ir Jonavos kultūros centras.

Lietuvių kino akademijos informacija