"Sidabrinės gervės naktys" keliauja į Žemaitiją

Šilalę aplankys vasaros kino festivalis “Sidabrinės gervės naktys”

 Birželio 22 d. Šilalėje, prie Kultūros centro, įvyks šiuolaikinio kino gerbėjų šventė – festivalis “Sidabrinės gervės naktys”. Didžiuliame lauko ekrane susirinkusiems bus parodyti trys skirtingų žanrų lietuvių kūrėjų filmai: “Tėve mūsų”, “Gerumo sparnai” ir “Stiklainis uogienės”. Drauge su filmais į Šilalę atvyks jų statytojai ir keli gerai žinomi aktoriai. Šilalės meras Albinas Ežerskis nekantriai laukia šių susitikimų.

 Vasaros festivalis “Sidabrinės gervės naktys” skatina lietuviško kino sklaidą ir tęsia įspūdingą skrydį per daugiau nei 20 Lietuvos miestų ir miestelių. Festivalio dienomis įvairiuose provincijos taškuose rodomi filmai, nominuoti gegužės pabaigoje Vilniuje surengtuose nacionaliniuose kino ir televizinio kino apdovanojimuose “Sidabrinė gervė 2010”.

 Šilalės žmonėms antradienio vakarą bus parodytas Mariaus Ivaškevičiaus trumpametražis filmas “Tėve mūsų”, Žeraldo Povilaičio dokumentinis filmas “Gerumo sparnai” ir Ramunės Čekuolytės-Che pilno metro filmas “Stiklainis uogienės”. Juos atlydės gerai žinomi teatro, televizijos ir kino aktoriai: Algirdas Gradauskas, Giedrė Gurevičienė, Ramūnas Rudokas. Taip pat su šilališkiais susitiks tarptautinės prodiuserių kompanijos “Pavloff Entertainment” atstovai, statę filmą “Gerumo sparnai”.

 Šios dokumentinės juostos prodiuseris Artūras Povilaitis nekantrauja nukakti į Šilalę, kurioje, kaip pats prisipažįsta, pastarąjį kartą lankėsi neatmenamai seniai: “Planuojame atvykti visa komanda. Mane patį suviliojo galimybė ne tik parodyti savo filmą, bet ir pamatyti žmonių reakciją į jį. Be to, iš Vilniaus keliausime kartu su aktoriais, kolegomis. Visi esame labai užsiėmę, nebesusieiname. O čia išpuolė tokia smagi kelionė! Bus labai malonu susitikti, pabendrauti, galbūt gims kokių nors bendrų idėjų”.

 A.Povilaičio brolio Žeraldo režisuotas filmas “Gerumo sparnai” pasakoja apie Almos Adamkienės fondą. “Ko gero, dokumentika yra tas kino žanras, prie kurio šiuo metu dirba daugiausia kūrėjų. Būdamas prodiuseriu aš vertinu pragmatiškai: dokumentiniai filmai nereikalauja tokių didelių biudžetų kaip meniniai, - šyptelėjo A.Povilaitis. - Be to, mes matome, kad tikrai yra apie ką juos kurti: šiemet pastatyti filmai apie nepriklausomybę, apie Šarūno Barto darbus. Varijuoja temos, kurios - ir aktualios, ir istorinės, ir dar parodančios išskirtines asmenybes. Mes savo filmu pasakojame apie prezidentą Valdą Adamkų, apie jo žmonos Almos labdaros fondą: kiek vienas žmogus gali padaryti... Ir man labai džiugu, kad mūsų filmo “Gerumo sparnai” operatorius Feliksas Abrukauskas šiemet pelnė “Sidabrinės gervės” apdovanojimą už geriausią operatoriaus darbą.”

 A.Povilaitį žavi tai, kad “Sidabrinės gervės” nesibaigia sulig iškilminga apdovanojimų ceremonija. “Mane labai džiugina šita iniciatyva, kad nominuoti filmai keliauja per Lietuvą ir būtent mažesnius miestelius. Aš palaikau tai abiemis rankomis, visu šimtu procentų, nes tai labai labai reikalinga”, - sakė prodiuseris.

 A.Povilaičiui antrina ir Šilalės meras Albinas Ežerskis: “Aš esu tik UŽ tokius renginius. Svarbu, kad kas nors įdomesnio, nekasdienio vyktų mūsų mieste. Ypač jaunimui vasarą kad būtų tokių pramogų, juolab, kad jos nieko nekainuoja, o ir renginių pas mus nėra perdaug. Žinoma, džiaugiuosi, kad “Sidabrinės gervės naktys” atvyksta į Šilalę. Bus gera proga su aktoriais, kino kūrėjais pabendrauti. Paskui ir filmai visai kitaip žiūrisi. Su kuo labiausiai norėčiau susitikti? Nežinau. Visus juos gerbiu. Aktoriai - įdomūs žmonės”, - sakė A.Ežerskis.

 Kartu meras apgailestavo, kad Šilalės kultūros centro salė vietinių negali pradžiuginti kino naujovėmis. “Kokybės neturime, reikėtų naujos įrangos. Dėl to ir žmones sunkiau pritraukti. Tačiau būsimame kino renginyje prie Kultūros centro – neįprastoje erdvėje, neįprastomis aplinkybėmis pasižiūrėti filmų, manau, žmonėms tikrai bus įdomu”, - sakė jis.

 “Sidabrinės gervės naktų” festivalio iniciatorius Rolandas Skaisgirys teigė ne vienerius metus brandinęs idėją rengti kino seansus po atviru dangumi. “Bet tik dabar galėjau savo viziją materializuoti. Čia mums labai padėjo ir Šilalės “Maxima”. Jos parduotuvių esama visuose miesteliuose, į kuriuos mes važiuojame su kinu ir aš nuoširdžiai džiaugiuosi, kad “Maxima” palaiko idėją atvežti lietuvių kūrėjų filmus ten, kur jų seniai nebuvo”, - kalbėjo R.Skaisgirys.

 Birželio 22-ąją “Sidabrinės gervės naktų” renginys prie Šilalės kultūros centro prasidės 21 val. Vakarą ves aktorius Ramūnas Rudokas. Renginio metu susirinkusieji taip pat galės pasivaišinti kareiviška koše.

Renginio draugai: MAXIMA LT UAB, AB TEO ir UAB Boslita & Ko.