Renginyje “Auksines naktys” ("Les Nuits en Or") Prancūzijoje

Renginyje “Auksines naktys” ("Les Nuits en Or") Prancūzijoje trys lietuviški filmai, nacionalinių kino ir televizinio kino apdovanojimų ”Sidabrinė gervė 2010“ laureatai, yra pakviesti atstovauti Lietuvos kino kūrėjus atrankoje:

Vaidybinis filmas "Aš tave žinau" (rež. Dovilė Šarutytė)

Dokumentinis filmas "Upė" (rež. Julija Gruodienė, Rimantas Gruodis)

Animacinis filmas "Tiulis" (rež. Darius Jaruševičius, Ina Šilina)

 Académie des Arts et Techniques du Cinéma "Les César" (Prancūzija) kiekvienais metais organizuoja visų šalių trumpametražių filmų atranką organizuoja renginį“Auksines naktys” ("Les Nuits en Or") Nacionalinei prancūzų kino akademijai. Šiais metais tai penktas renginys.

Tai trumpametražių filmų, kurie yra savo šalyse geriausio filmo laureatai, programa. Programa keliauja per Prancūziją ir keletą pasaulio šalių (pagrinde Europoje) gegužės – birželio mėnesiais.

Šiuo metu vykdomas filmų atrinkimas.

Atrankos tikslas yra surinkti visus filmus, kurie yra laureatai 2010 metais arba yra nominuoti 2011 metų apdovanojimams. Renkami visų žanrų trumpametražiai filmai: vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai, eksperimentiniai.

Pasaulyje yra daugiau nei 30 Akademijų. Académie des Arts et Techniques du Cinéma "Les César" trumpametražių filmų taryba peržiūri visus pateiktus filmus ir iš jų atrenka 7-10 dviejų valandų programai.

Jeigu filmas yra atrenkamas programai, yra susisiekiama su prodiuserine kompanija aptarti platinimo klausimų.

Pagrindinis šio proceso tikslas yra trumpametražinių filmų ir informacijos apie pasaulio kino akademijas sklaida plačiąjai auditorijai. Programa baigiasi Paryžiuje, kur trims dienoms yra kviečiami filmų režisieriai. Renginyje yra organizuojama privati vakarienė atvykiusiųjų garbei.

Daugiau informacijos apie praėjusius Académie des Arts et Techniques du Cinéma "Les César" renginius rasite tinklapyje www.lesnuitsenor.com.

Lietuvių kino akademijos informacija

Prisegta bylaDydis
lesnuitsenor_affiche2010.pdf8.26 MB