SGN2014 Jonava

Data: 
Šeš, 2014-06-07 22:00 - 23:59
Vieta: 
priešais Kultūros centrą

Jonavos rajono savivaldybėje bus sudarytos galimybės ne tik nemokamai pasižiūrėti filmus, bet ir patogiai atiduoti buitinės technikos, elektronikos atliekas ar senas baterijas. Vasaros kino festivalio filmų peržiūra vyks 2014 m. birželio 7 d. 22 val. prieš Jonavos Kultūros centrą (Žeimių g. 15, Jonava). Šiemet festivalio organizatoriai mūsų savivaldybėje organizuojamo renginio metu rodys tokius filmus:

 

„KAI AUGA MEDIS“, rež. Birutė Sodeikaitė

„LITUANICOS PASLAPTIS“, rež. Remigijus Sabulis

„ŠUNS DIENOS“, rež. Ieva Veiverytė

„NESAMASIS LAIKAS“ rež. Mykolas Vildžiūnas

Renginio vedėjas: aktorius Andrius Bialobžeskis

Prieš kino filmų seansą bus galima susitikti su kino filmų kūrėjais, aktoriais, o taip pat – dalyvauti loterijoje ir laimėti įvairių vertingų prizų. Loterijoje bus galima dalyvauti su tais bilietais, kuriuos gausite festivalio dieną projekto „Mes rūšiuojam“ vykdytojams pridavę buitinės technikos, elektronikos atliekas arba senas baterijas. Atliekas iš gyventojų rinks šiose seniūnijose tokiu grafiku:

900 – 1000

Kulvos seniūnija, Tarybų g. 2, Kulva (prie seniūnijos)

900 – 1000

Užusalių seniūnija, Taikos g. 68, Užusaliai (prie mechaninių dirbtuvių)

1100 – 1200

Dumsių seniūnija, Pergalės g., Dumsiai (aikštelėje prieš Kultūros namus)

1100 – 1200

Žeimių seniūnija, Kauno g. 43, Žeimiai (aikštelėje prie parduotuvės)

1300 – 1400

Bukonių seniūnija, Kačėnų g. 2, Bukonys (aikštelėje prie bažnyčios)

1300 – 1400

Ruklos seniūnija, Karaliaus Mindaugo g. 5, Rukla (prie parduotuvės Aibė)

1500 – 1600

Šilų seniūnija, Panoterių miestelis (aikštelėje prieš bažnyčią)

1500 – 1600

Upninkų seniūnija, Jaunystės g. 6, Upninkai (aikštelėje prie parduotuvės)

1700 – 2000

Jonavos miestas: Žeimių g. 15, Jonava (prie Kultūros centro)

                                    Žeimių g. 17, Jonava (prie stadiono)

Beje, visos aplankytos seniūnijos pagal surinktą atliekų kiekį varžysis tarpusavyje – daugiausiai atliekų surinkusios seniūnijos gyventojams bus padovanota UAB „Ksil“ ir UAB „Atliekų tvarkymo centras“ įsteigtas prizas - saugi ir sertifikuota vaikų žaidimo aikštelė.

Šios vasaros projektas  truks visą vasarą, jo metu bus aplankytos 50 savivaldybės. Penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais skirtingose Lietuvos savivaldybėse vyks „Sidabrinės gervės naktys 2014“ kino seansai po atviru dangumi. Taip tikimasi pritraukti kuo daugiau žiūrovų, suteikti galimybę pasižiūrėti naujausius lietuviškus filmus bei lietuviška kultūra sudominti kuo daugiau žmonių. Projekto „Mes rūšiuojam“ organizatoriai savo ruožtu organizuoja buitinės technikos, elektronikos ir senų baterijų surinkimą įvairiose seniūnijose, arčiau žmonių namų, kad rūšiuoti atliekas būtų patogiau, o į gamtą pakliūtų kuo mažiau pavojingų medžiagų iš senų televizorių, šaldytuvų, viryklių ir kitokių atliekų.

„Sidabrinės gervės naktys“  kai kur jau tapo smagia tradicija. Šio festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami ir toliau regionuose populiarinti lietuvišką kiną. Tradicinis yra ir projektas „Mes rūšiuojam“, kuris siekia, kad rūšiavimas ir saugus atliekų perdirbimas taptų įprasta kiekvieno mūsų kasdienybe. Todėl atliekų surinkimo tinklas kuriamas ir organizuojamas taip, kad žmonėms būtų kuo patogiau atliekas atiduoti licencijuotiems atliekų tvarkytojams, o ne mesti pakelėse, pamiškėse ar į buitinių atliekų konteinerius.