SGN2014 Švenčionėliai

Data: 
Šeš, 2014-05-31 22:00 - 23:59
Vieta: 
prie Švenčionėlių Kultūros centro

Švenčionių rajono savivaldybėje bus sudarytos galimybės ne tik nemokamai pasižiūrėti filmus, bet ir patogiai atiduoti buitinės technikos, elektronikos atliekas ar senas baterijas. Vasaros kino festivalio filmų peržiūra vyks 2014 m. gegužės 31 d. 22 val. prie Švenčionėlių kultūros centro (Vilniaus g. 1, Švenčionėliai). Šiemet festivalio organizatoriai mūsų savivaldybėje organizuojamo renginio metu rodys tokius filmus:

 „ŽILVINAS IR EGLĖ“, rež. Antanas Skučas

 „KADAGIO GATVĖ“, rež. Tadas Vidmantas

 „VARDAS TAMSOJE“, rež. Agnė Marcinkevičiūtė

Renginio vedėja: aktorė Kristina Savickytė Damanskienė.

Prieš kino filmų seansą bus galima susitikti su kino filmų kūrėjais, aktoriais, o taip pat – dalyvauti loterijoje ir laimėti įvairių vertingų prizų. Loterijoje bus galima dalyvauti su tais bilietais, kuriuos gausite festivalio dieną projekto „Mes rūšiuojam“ vykdytojams pridavę buitinės technikos, elektronikos atliekas arba senas baterijas. Atliekas iš gyventojų rinks šiose seniūnijose tokiu grafiku:

  900 – 1000

Labanoro seniūnija, Bažnyčios g. 18, Labanoras (prie bažnyčios)

  900 – 1000

Magūnų, seniūnija, Balingrado g. 25, Magūnai (prie seniūnijos)

1100 – 1200

Kaltanėnų seniūnija, Švenčionių g. 34, Kaltanėnai (prie seniūnijos)

1100 – 1200

Pabradės seniūnija, Pašto g. 1, Pabradė (aikštelėje prie buvusio kombinato)

1300 – 1400

Sarių seniūnija, Malūno g. 5, Sariai (Prie seniūnijos)

1300 – 1400

Švenčionių seniūnija, Stoties g. 11, Švenčionys (aikštelėje prie autobusų stoties)

1500 – 1600

Strūnaičio seniūnija, Kasčiukų g. 2, Naujasis Strūnaitis (prie seniūnijos)

1500 – 1600

Svirkų seniūnija, Žilvyčių g. 2, Svirkai (prie seniūnijos)

1700 – 1800

Adutiškio seniūnija, Centrinė a. 8, Adutiškis (prie pašto)

1700 – 1800

Cirkliškio seniūnija, prie Cirkliškio parduotuvės

1900 – 2000

Švenčionėlių seniūnija, Švenčionių g. 3, Švenčionėliai (prie seniūnijos)

 

Beje, visos aplankytos seniūnijos pagal surinktą atliekų kiekį varžysis tarpusavyje – daugiausiai atliekų surinkusios seniūnijos gyventojams bus padovanota UAB „Ksil“ ir UAB „Atliekų tvarkymo centras“ įsteigtas prizas - saugi ir sertifikuota vaikų žaidimo aikštelė.

Šios vasaros projektas  truks visą vasarą, jo metu bus aplankytos 54 savivaldybės. Penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais skirtingose Lietuvos savivaldybėse vyks „Sidabrinės gervės naktys 2014“ kino seansai po atviru dangumi. Taip tikimasi pritraukti kuo daugiau žiūrovų, suteikti galimybę pasižiūrėti naujausius lietuviškus filmus bei lietuviška kultūra sudominti kuo daugiau žmonių. Projekto „Mes rūšiuojam“ organizatoriai savo ruožtu organizuoja buitinės technikos, elektronikos ir senų baterijų surinkimą įvairiose seniūnijose, arčiau žmonių namų, kad rūšiuoti atliekas būtų patogiau, o į gamtą pakliūtų kuo mažiau pavojingų medžiagų iš senų televizorių, šaldytuvų, viryklių ir kitokių atliekų.

„Sidabrinės gervės naktys“  kai kur jau tapo smagia tradicija. Šio festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami ir toliau regionuose populiarinti lietuvišką kiną. Tradicinis yra ir projektas „Mes rūšiuojam“, kuris siekia, kad rūšiavimas ir saugus atliekų perdirbimas taptų įprasta kiekvieno mūsų kasdienybe. Todėl atliekų surinkimo tinklas kuriamas ir organizuojamas taip, kad žmonėms būtų kuo patogiau atliekas atiduoti licencijuotiems atliekų tvarkytojams, o ne mesti pakelėse, pamiškėse ar į buitinių atliekų konteinerius.