Raudondvarį aplankys garsūs šalies aktoriai ir pripažinimą pelnę režisieriai

Liepos 3-iąją, 21.30 val. Raudondvaryje, dvaro sodyboje po atviru dangumi kino seansus surengs vasaros festivalis “Sidabrinės gervės naktys”. Lauko ekrane žmonėms bus parodyti trys skirtingo žanro filmai: dokumentinis “Upė” (rež. J. ir R. Gruodžiai), trumpametražis “Lernavan” (rež. Maratas Sargsyanas) ir pilnametražis “Stiklainis uogienės” (rež. Ramunė Čekuolytė – Che). Filmus lydės garsūs šalies aktoriai, šiuolaikinio kino kūrėjai.

Raudondvaryje su vasaros kino festivaliu apsilankys legendinis teatro, kino ir televizijos aktorius Ferdinandas Jakšys, drauge su Vytautu Šapranausku nusifilmavęs juostoje “Lernavan”. Taip pat atvyks šio filmo režisierius Maratas Sargsyanas.

“Aš mielai lydėčiau savo filmą ne tik į Raudondvarį – į visus miestus, tačiau šiuo metu esu labai užsiėmęs, nes dirbu prie naujojo savo filmo. Apie ką jis bus? Nesakysiu. Bet stengiuosi daryti taip, kad nebūtų gėda”, - sakė M.Sargsyanas.

Jaunojo kino kūrėjo darbas “Lernavan” pasakoja mistifikuotą istoriją apie iš žemėlapio ištrintą gimtinę, kurią tėvas troško parodyti savo sūnui. Keistas autobusas juos atveža į vietovę, kur nėra nieko, tik balti, kaip neprirašytas popieriaus lapas, kalnai.

Filmas “Lernavan” sulaukė įvertinimo ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniuose kino festivaliuose. “Supratau, kad dar labai daug turiu nuveikti”, - droviai pripažinimą priėmė M.Sargsyanas.

Anksčiau ar vėliau jis surengs “Lernavan” premjerą gimtojoje Armėnijoje, juk norisi, kad ir sava tauta tai pamatytų. O kol kas režisieriui malonu, kad festivalio “Sidabrinės gervės naktys” metu jo filmą gali pasižiūrėti mūsų šalies mažesnių miestų gyventojai.

Liepos 3 d. kartu su filmais į Raudondvarį atvyks ir aktorius Petras Lisauskas, pelnęs “Sidabrinę gervę” už antrojo plano vaidmenį filme “Stiklainis uogienės”, populiari televizijos serialų aktorė Giedrė Gurevičienė, o kino vakarą ves jų kolega Ramūnas Rudokas, sublizgėjęs juostoje “Zero II”.    

Raudondvario seniūnas Tomas Gaidamonis sako, jog jam buvo maloniai netikėta, kad festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ organizatoriai nusprendė Raudondvarį įtraukti į festivalio planą. „Kad kino sistema atvažiuoja, man ypač malonu ir dėl to, jog mano žmona buvo ilgametė Kauno kino teatro „Daina“ direktorė“, - sakė seniūnas.

Kaune didžiąją gyvenimo dalį praleidęs T.Gaidamonis neslepia širdgėlos, kad Laikinojoje sostinėje užsidarė kino salės. „Dabar kalbama, kaip Laisvės alėją atgaivinti. O juk kai veikė kino teatrai, vakarais alėja būdavo pilna žmonių. Eidavo visi, gražiai pasipuošę... Ilgainiui Kaune kino teatrus išdraskė. Labai dėl to gaila, žiaurūs dalykai. Raudondvaryje kino teatro irgi nebėra. Aš čia jau 9 metus esu, - su choro vadovu p.Juzikėnu turėjome planų atgaivinti kino salę, nes kitados ji veikė, bet vėliau aparatūra buvo išdraskyta. Deja, p.Juzikėnas mirė ir baigėsi mūsų planai“, - pasakojo T.Gaidamonis.

Festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ kino seansai, anot jo, galėtų ne tik vietiniams žmonėms suteikti džiaugsmo, bet ir pritraukti daugiau žmonių iš aplinkinių rajonų. „Orą žada gerą, uodus mes stengsimės išvaikyti. O dvaro vieta – graži, dėkinga. Gaila tik, kad pilis - rekonstrukcijos pradžioje“, - kalbėjo seniūnas.    

Prie šio festivalio organizavimo prisideda: MAXIMA LT, UAB, GALA televizija, Bosca.

VšĮ „Lietuvių kino akademija“ informacija