Prienuose – vasaros kino festivalis “Sidabrinės gervės naktys”

Kada pastarąjį kartą lankėtės lietuviškame kino festivalyje, kuriame filmai buvo rodomi po atviru dangumi ir nemokamai, o jūsų draugijoje vakarojo garsūs šalies aktoriai, šiuolaikinio kino režisieriai? Veikiausiai niekada to nepatyrėte. Tačiau jau liepos 14 d. 21.30 val. tai įvyks! Lietuvišką kiną per mažesnius šalies miestus vežantis festivalis “Sidabrinės gervės naktys” įtraukė Prienus į savo kelionės maršrutą, tad ir Revuonos parke surengs vėlyvuosius kino seansus po atviru dangumi. Lauko ekranuose žiūrovams bus parodyti trys skirtingo žanro filmai.

Prienų gyventojai festivalio programoje galės pamatyti dokumentinį filmą “Upė” (rež. J. ir R. Gruodžiai), trumpametražį “Lernavan” (rež. Maratas Sargsyanas) ir pilnametražį filmą “Atsisveikinimas” (rež. Tomas Donela).

“Prienuose nėra kino teatro. Gerai, kad Kaunas – netoli. Žmonės nuvažiuoja į “Akropolį” ar kitą centrą, kur yra kino salės, pasižiūri filmų, - porino Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas. - Rodyti kiną pas mus, po atviru dangumi – gera idėja. Manau, ją reikėtų propaguoti. O dalyvių skaičius parodys, ką apie tai mano Prienų žmonės. Kviečiu visus ateiti, pasižiūrėti kino. Juk tokių renginių perdaug nebus, - bet koks svečių atvykimas yra šventė.”

Kartu Prienų meras pasidžiaugė, kad miestelis ką tik gražiai atšventė savo gimtadienį, į šventę atvyko užsienio partnerių. Na, o dabar jis nerimastingai laukia susitikimo su lietuvių aktoriais.

Kęstutis Jakštas, sukūręs ne vieną įsimintiną vaidmenį kine ir televizijoje, su “Sidabrinės gervės naktų” festivaliu jau aplankė ne vieną provincijos miestelį, susitiko ir su valdžia, ir su paprastais žmonėmis. Aktorius sako, kad jam nuoširdžiai malonu atsistoti kur nors kamputyje ir stebėti žmonių reakciją į kiną. “Neteko matyti, kad kas nors vidury seanso atsistotų ir išeitų, - tvirtina K.Jakštas. - Žmonėms įdomu, jiems patinka. Net jei kai kurie iš rodomų filmų – sudėtingi, tarsi labiau orientuoti ne į atsitiktinį, o tam tikrą žiūrovą. Tokių filmų gal net nerodo televizija ir didmiesčių kino centrai, tik specialios kino salės. Bet štai atvyksta filmas į mažą miestelį – jį parodo po atviru dangumi, ir visi viską supranta.”

Aktorius sako, kad festivalio vakarais žiūrovai galop nugali drovumą ir prieina, pakalbina. Jaunesni prašo drauge nusifotografuoti, kiti klausinėja, kaip kuriamas kinas. “Žmonėms smalsu, juos žavi nematoma kino pusė. O man malonu pabendrauti su tuo, kuris paprastai yra kitapus ekrano. Džiugu, kad toks festivalis vyksta. Neprisimenu, kad Lietuvoje kas nors būtų rengęs ką nors panašaus. Na, gal tik iš senų filmų prisimenu vaizdus, kai į kolūkį sunkvežimis atveždavo baltą paklodę, kino aparatą ir visi eidavo žiūrėti filmų”, - juokėsi K.Jakštas.  

Festivalį “Sidabrinės gervės naktys” organizuoja Lietuvių kino akademija (LiKA). Renginį remia MAXIMA LT, UAB, televizija GALA ir BOSCA.

Apie renginį Prienų regione rašo leidiniai  "Gyvenimas", "Naujasis gėlupis", "Krašto vitrina".

VšĮ „Lietuvių kino akademija“ informacija