Pakruojo šventę papuoš kino teatras po atviru dangumi

Rugpjūčio 27-ąją Pakruojyje apsilankys Lietuvių kino akademijos (LiKA) rengiamas vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“. Pakruojo dvare, tiesiog po atviru dangumi, nuo 21 val. nemokamai bus galima pamatyti tris šiuolaikinius filmus: dokumentinį „Upė“ (rež. Julija ir Rimantas Gruodžiai), trumpametražį „Tėve mūsų“ (rež. Marius Ivaškevičius) ir pilnametražį „Zero II“ (rež. E.Vėlyvis).

Pakruojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Birutė Vanagienė pasakojo, kad Pakruojyje jau keletą metų uždaryta kino salė, todėl visi ima justi nostalgiją kinui, laukia jo. „O ypač tokio, kuris rodomas atviroje erdvėje! Džiaugiamės, kad „Sidabrinės gervės naktys“ aplankys mus, visus informuojame apie šį festivalį, kviečiame rugpjūčio 27-ąją atvykti į dvarą, atsinešti paklotėlius ir gerą nuotaiką. O gražų orą bandysime užsisakyti patys. Na, ir aktorių, kurie atvyks drauge su kino filmais, prašytume atsivežti gero oro“, - linksmai porino B.Vanagienė.

„Sidabrinės gervės naktų“ seansai įsilies į bendrą Pakruojo šventę, kuri kasmet vyksta paskutinį rugpjūčio savaitgalį. „Studentams prieš išvykimą į mokslus, vaikams – prieš rugsėjo 1-ąją, suaugusiems prieš rimtus darbus organizuojame šventę. Džiugu, kad vis plečiasi žanrų įvairovė, žmonėms galime pasiūlyti skirtingų renginių, pramogų ir sporto varžybų. Šiemet sulauksime svečių iš Lenkijos, Švedijos, kaimynų latvių delegacija atvažiuos. Penktadienį įvyks konferencija, vėliau – kamerinės muzikos koncertas. Nuo 21 val. pasižiūrėsime tris „Sidabrinės gervės naktų“ filmus, pabendrausime su aktoriais. Be to, ruošiame žmonėms siurprizą – ketiname patiekti vaišių iš mūsų krašto kulinarinio paveldo. Na, o naktį dar ketiname parodyti „Tadą Blindą“. Juk Pakruojo dvaras ir Tadas Blinda – neatsiejami“, - kalbėjo B.Vanagienė.

Ekranizuotą Tado Blindos legendą iš vaikystės puikiai pamena aktorė Aušra Štukytė, neseniai pati išmėginusi savo jėgas kine. Ji suvaidino lietuviškame filme “Zero II”, pelniusiame ne vieną statulėlę apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2010“. Kas dar nematė šio daug aistrų sukėlusio filmo – turės galimybę įvertinti jį Pakruojo dvaro kino seanse.

“Aš esu aplankiusi ne vieną miestą su “Sidabrinės gervės naktų” festivaliu. Nustebino žmonių gausa, nors kita vertus – kuo čia stebėtis? Nedaug tokių įdomių ir be to – nemokamų renginių vyksta provincijoje. O žmonės jų išsiilgę“, - įsitikinusi A.Štukytė.

Pasak jos, žiūrėdami filmus visi atsipalaiduoja, veiduose pasirodo šypsenos. „Tai labai gražu! Ir „Zero II“ filmą gerai sutinka. Nors jo seansas – vėlyvas, net ir vyresni žiūrovai būna iki galo, žiūri ir juokiasi, reiškia, supranta – apie ką tas filmas ir kodėl jis toks. Nėra ta mūsų provincija diktuojanti blogus reitingus. Televizijos galėtų nebijoti ir drąsesnes laidas rodyti”, - šypsojosi A.Štukytė.

„Sidabrinės gervės naktis“ remia MAXIMA LT, UAB, televizija GALA ir BOSCA.

Lietuvių kino akademijos informacija

Prisegta bylaDydis
0827_Pakruojis_maketas_spaudai.jpg1.47 MB