Vasaros kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ filmai sugrįžta į kultūros sostinę Žagarę

Šeštus metus skaičiuojantis vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ tradiciškai svečiuojasi Žagarės vyšnių festivalyje. Pirmą festivalio dieną, liepos 9 d., ketvirtadienį, 23 val. pasauliui pristatytas San Sebastiano filmų festivalyje, vėliau apkeliavęs kelias dešimtis šalių, 2014 metais net penkiomis „Sidabrinėmis gervėmis“ apdovanotas ir geriausiu pripažintas režisieriaus Igno Jonyno ilgametražis vaidybinis kino filmas „Lošėjas“ lauks kino gerbėjų Žagarės kultūros rūmuose.

Įtaigus, dinamiškas ir provokuojantis „Lošėjas“ nusitaiko į ribinėse situacijose esančius žmones, kurie yra žymiai arčiau mūsų nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nusivylę ir nebeturintys ko prarasti filmo personažai ilgainiui atsiduria tiesiog per arti mirties ir padaro ją pasipelnymo įrankiu. Iš mirties galima lošti. Kaip? Apie tai pasakoja filmo siužetas.

Paskutinę festivalio dieną, liepos 12 d., sekmadienį, 12 val. Didžiojoje scenoje LiKA pakvies visus mylinčius lietuviškąją animaciją į spalvingo, užburiančio, net šešerius metus ranka piešto animacinio filmo visai šeimai „Aukso žirgas“ peržiūrą.

Filmo režisieriai Valentas Aškinis (Lietuva) ir Reinis Kalnaellis (Latvija) filmą kūrė su tarptautine komanda. Filmas nominuotas Lietuvos kino apdovanojimuose “Sidabrinė gervė“ 2 kategorijose: Metų geriausias ilgametražis kino filmas, Metų geriausias kompozitoriaus darbas. Senosiomis baltų pasakomis paremtas, pilnas stebuklų pasakojimas „Aukso žirgas“ lankys Žagarės vyšnių festivalį ir kvies į magišką animacijos pasaulį.

Animacinis ilgametražis filmas „Aukso žirgas“ sukurtas remiantis J. Rainio pjesės tekstais ir baltų mitologijos motyvais. Filmo istorija – tai saulėgrįžos pasaka. Ji paremta liaudies mitu apie Saulės pagrobimą, jaunikaitį Aušvydą, Stiklo kalną ir užkerėtą Princesę Saulę, apie žiaurųjį princą, Baltąjį tėvą ir Juodąją motiną.

Pagrindinį herojų Aušvydą, kuris keliauja prikelti princesę Saulę, įgarsino aktorius ir laidų vedėjas Vytautas Rumšas jaunesnysis. Princesei balsą dovanojo Neringa Nekrašiūtė, Juodajai Motei – Larisa Kalpokaitė, o Baltajam Tėvui – Sigutis Jačėnas. Pasakos pasakotojas  - Algirdas Latėnas. Taip pat lietuviškai įgarsintame „Auksiniame žirge“ žiūrovai išgirs Dainiaus Gavenonio, Dalios Michelkevičiūtės, Rimanto Bagdzevičiaus, Remigijaus Sabulio ir kitų žinomų teatro ir kino aktorių balsus.

Vasaros kino festivalį „Sidabrinės gervės naktys“ organizuoja Lietuvių kino akademija. Festivalio globėjas – LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

LiKA informacija