Pasirašyta autoriams ir atlikėjams itin svarbi sutartis

Autorių ir atlikėjų teises atstovaujančios organizacijos sudarė sutartį su Lietuvos kabelinių tinklų operatorius vienijančiomis asociacijomis. Po ilgų derybų abi pusės vis dėlto rado bendrą sprendimą.

19-osios Lietuvos kabelinių tinklų asociacijos metinės konferencijos metu buvo sudaryta sutartis tarp autorių ir gretutines teises administruojančių asociacijų AVAKA, LATGA, AGATA ir kabelinių televizijų operatorius atstovaujančių asociacijų LKTA ir LTOA.

Sutartis sudaryta po beveik dvejus metus trukusių derybų dėl Kabelinių televizijų operatorių mokamo atlyginimo už autorių ir gretutinių teisių turėtojų turinio naudojimą savo veikloje.

„Aš šią sutartį vertinu labai gerai. Derybos buvo pakankamai ilgos, įtemptos ir net šiek tiek nervingos. Ir kad tiek daug pusių rado bendrą sprendimą – tai yra sveikintina“, – sakė Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos (LKTA) prezidentė Vaiva Žukienė.

„Kabelinių televizijų asociacijos – vieni stipriausiai organizuotų muzikos ir audiovizualinių kūrinių naudotojų. Derybos buvo nors ir sunkios, bet labai argumentuotos ir konstruktyvios. Ir galime pasidžiaugti, kad nebetenka diskutuoti, už ką reikia mokėti – naudotojai supranta intelektinės nuosavybės svarbą savoje veikloje“, – teigė AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

Pasirašydamos susitarimą šalys sutarė, kaip bus apskaičiuojamas ir mokamas atlyginimas autorių ir gretutinių teisių turėtojams už kūrinių retransliavimą artimiausius 3 metus.

„Tai buvo sudėtingos derybos ir šalys išnaudojo visas įmanomas derybų stadijas – tiek tiesiogines derybas, tiek tarpininkavimo procesą LR Kultūros ministerijoje. Džiugu, kad vis dėlto radome sutarimą, – sakė AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas. – Šį įvykį vertinu kaip žingsnį į priekį, kadangi licencinės sutarties sąlygos ir autoriams bei atlikėjams priklausančio atlyginimo apskaičiavimo principai yra racionalūs, priklausantys nuo operatorių gaunamų pajamų už veiklą, tiesiogiai susijusią su autorių ir atlikėjų kūrinių retransliavimu.“

LR autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas numato, jog teisės į kūrinių ir gretutinių teisių objektų kabelinę  retransliaciją gali būti įgyvendintos tik per kolektyvinio administravimo asociacijas.

AVAKA informacija

Prisegta bylaDydis
Sutartis_pasirasoma1.jpg213.12 KB
Sutartis_pasirasoma2.jpg255.17 KB