LiKA tarybos pirmininkei G. Arlickaitei – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis iš Prezidentės rankų

Lietuvoje minint Mindaugo karūnavimo dieną, J.E. prezidentė Dalia Grybauskaitė ordinais ir medaliais apdovanojo valstybei nusipelniusius žmones: mokslininkus, kultūros veikėjus, išeivijos atstovus. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai” medalis įteiktas ir nuo pat pirmųjų žingsnių Lietuvos kino apdovanojimais „Sidabrinė gervė” besirūpinančiai komisijos pirmininkei, vienai iš Lietuvių kino akademijos (LiKA) steigėjai ir jos tarybos pirmininkei Gražinai Arlickaitei.

„Žinoma, jaudulio šiek tiek buvo, tačiau daug daugiau – džiaugsmo. Apdovanojimą savo šalyje gavau pirmą kartą”, - sako Lietuvos kinotyrininkė ir su džiugesiu prisimena gautą Liubeko miesto apdovanojimą (Vokietija), bei praeitus metus, kai iškilmingo Europos šalių kino forumo „Scanorama” uždarymo metu humanitarinių mokslų daktarei buvo įteiktas karališkasis Norvegijos ordinas už nuopelnus Norvegijai. Nuo šiandien G. Arlickaitės kolekcijoje bus ir dar vienas, Lietuvos valstybės apdovanojimas.

Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu, ordino „Už nuopelnus Lietuvai” medaliu apdovanojami asmenys už nuopelnus garsinant Lietuvos vardą kultūros, mokslo, švietimo, verslo, gamybos, sveikatos, socialinės apsaugos, karybos, sporto, ūkio bei kitose srityse, taip pat už humanitarinę pagalbą Lietuvai.  

„Žinoma, žmonės ir jų darbai visuomet nori būti įvertinti. Tai rodo ir kūrėjų paraiškų kiekis „Sidabrinės gervės” apdovanojimams, - sako dr. Gražina Arlickaitė, - tačiau statulėlės ar medaliai nieko nekeičia. Nei žmonės, nei filmai dėl gautų apdovanojimų nepasidaro geresni. Apdovanotas žmogus jaučiasi pastebėtas, įvertintas ir gali tuo pasidžiaugti. Taigi ši diena džiugi visiems, kurie buvo apdovanoti”.

LiKA informacija

LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos / R. Dačkus

Prisegta bylaDydis
resize_800x500_dsc_8878.jpg116.15 KB