„Sidabrinei gervei“ besiruošianti G. Žickytė: „Prieš linksminantis klube galbūt pakeisiu Juozo Statkevičiaus suknelę džinsais“

Tiek tarptautiniai, tiek nacionaliniai kino apdovanojimai pasižymi skoningumu ir elegancija – ypač iškilmingai raudonu apdovanojimų kilimu žengiantys kino kūrėjai, aktoriai ir sinefilai. Jau 8-uosius metus Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė” tampa ne tik svarbiausiu įvykiu filmus kuriantiems menininkams, bet ir tinkama proga iš spintų ar dizainerių butikų išsitraukti pačius puošniausius vakarinius rūbus.

 „Tai yra tam tikras etiketas, - sako net penkiose kategorijose nominuoto filmo „Meistras ir Tatjana” režisierė Giedrė Žickytė, - aš džiaugiuosi, turėdama proga apsivilkti suknelę ir apsiauti aukštakulnius batelius. „Sidabrinės gervės” apdovanojimai yra šventė, juk neisi apsirengusi lyg į filmavimo aikštelę!”.

Tačiau ji šypsodamasi prisimena pirmą kartą, kai ėjo atsiimti „Sidabrinės gervės” apdovanojimo: „Tuomet galvojau – nesvarbu! Tarsi būdamas menininkas turi ignoruoti aprangą ir maištauti prieš puošnumą. Matyt, suaugau – džiaugiuosi šia švente ir galimybe pasijusti moteriškai”.

Šiemet dokumentinio filmo apie fotografą Vitą Luckų kūrėja pasipuoš dizainerio Juozo Statkevičiaus kurta suknele. G. Žickytė juokiasi, kad Juozas – tikras profesionalas ir suknelės rinktis neleido. „Atėjus į studiją jis bedė pirštu į vieną, liepė apsivilkti ir ji, žinoma, tiko puikiausiai”, - juokiasi režisierė.

Tik ar bus patogu su suknele šokti? Renginio svečiai pasibaigus tiesioginei Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė” transliacijai linksmybių skubės tęsti į prabangų sostinės klubą „Mojo Lounge”. Nei šokių, nei linksmybių ten netrūksta niekada, ypač kai turi ką švęsti – apdovanojimuose bus išdalintos net 12 „Sidabrinės gervės” statulėlių.

„Manau, prieš linksminantis galbūt teks pakeisti suknelę džinsais. Su suknele bijosiu per smarkiai judėti!”, - juokiasi Giedrė Žickytė. Kiekvienais metais apdovanojimų „Sidabrinė gervė” stilistu tampa Kęstas Rimdžius. Šiemet jis, bendradarbiaudamas su dizaineriu Giedriumi Šarkausku  pasirūpino, kad stovintys scenoje atrodytų estetiškai ir solidžiai. Ypatingai – renginio vedėja Sandra Daukšaitė-Petrulėnė. Iškilmingo vakaro metu aktorė pasipuošė Natalijos Martinavičienės papuošalais.

Apdovanojimus pristato LiKA ir LKC. Apdovanojimų globėjas Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

LiKA informacija