„Sidabrinė gervė“ scenoje: trumpiausio lietuviško trumpametražio filmavimas, paslaptingas vedėjas ir pasakiški G. Šarkausko drabužiai

Jau rytoj LRT Didžioji studija virs kino kūrėjų Meka. Joje vyks didžiausi Lietuvoje, jau 8-ieji apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Organizatoriai tiek žiūrovams, tiek atvyksiančiam kino elitui paruošė ne vieną staigmeną: nuo filmo aikštele virtusios scenos iki išradingo dizainerio Giedriaus Šarkausko apdarų.

Scenoje – G. Šarkausko drabužiai

Renkantis šių metų temą, organizatoriai su ceremonijos stilistu Kęstu Rimdžiumi priešakyje, nusprendė atsisakyti pigaus glamūro ir pasinerti į intelektualią estetiką. Todėl vedėjams ir fotosesijai buvo pasirinkti dizainerio Giedriaus Šarkausko kolekcijos „Chaplin“ modelius.

„Kukla beauty box” stilistai atvyko pas mane kostiumų fotosesijai „Viktorijos“ laikų tema, nes tikėjosi jų čia rasti… Iš pasiūlytų variantų pasirinko vieną. Tikro, gryno, natūralaus audinio tema gražiai persipynė su renginio scenografine idėja, tad atsirado mintis ir ceremonijai tuos pačius kostiumus palikti, - tikino dizaineris ir besišypsodamas pridūrė. – Gal kada bus proga ir specialiai tokiai ceremonijai sukurti kostiumus“.

Kiekviena dizainerio kolekcija nelieka ne pastebėta. G. Šarkausko modeliams netrūksta gracijos ir rafinuoto įvaizdžio. „Pompastiškus“ modelius jis kuria iš labai „žemiškos“ medžiagos – lino. Giedrius patikina, kad dizainerio darbas yra sukurti harmoniją, kur jos mažiausiai tikiesi.  

„Man tokia mintis absoliučiai natūrali, nes linas tobulas gyvas tikras audinys. Manęs jokie stereotipai nekamuoja. Dizaineris – kaip kompozitorius muzikoje. Iš skirtingų dalykų jis sukuria harmoniją“, - tvirtino jis.

G. Šarkauskas patikino: jis iš kino nesisemia idėjų, nes kine galima pasimokyti  visai kitokių, gyvenimiškų „tiesų“.

„Esu, kino, kuris turi subtitrus, gerbėjas (šypsosi). Labiausiai man paliko įspūdį Jameso Camerono „Įsikūnijimas“. Jame yra stipri „žinutė“ žmonėms. Žinoma, jei jie turi noro ją perskaityti. O kalbant apie lietuvišką kiną... Nuo pat vaikystės dievinu „Velnio nuotaką“. Tobula, meniška, profesionalu“, - atviravo dizaineris G. Šarkauskas.

Bus filmuojamas trumpiausias trumpametražis filmas

Viena iš didžiausių ir, nėra abejonė, sunkiausių šiais metais sau iškeltų uždavinių ceremonijos organizatoriams – tiesioginio eterio metu nufilmuoti trumpiausią trumpametražį filmą. Tačiau kokios gi „Sidabrinės gervės“ be iššūkių?

„Tai yra kino pasaulio žmonėms skirtas vakaras, todėl mes norime ne tik padaryti jiems pramogą, pagerbti laureatus, bet ir pamėginti išgyventi tai, su kuo jie susiduria dirbdami. Ar filmuoti trumpiausią trumpametražį filmą svarstėme ilgai. Juk tai tiesioginis eteris, todėl rizikos – daug. Tačiau vedėjai, scenaristė ir visa kūrybinė komanda nusprendė nepabijoti ir priimti šį iššūkį“, - sakė ceremonijos režisierius Artūras Povilaitis.

Paslaptingasis S. Daukšaitės-Petrulėnės porininkas

Dar viena „Sidabrinė gervė“ renginio ceremonijos scenoje atsiskleisianti intriga – kas gi taps aktorės Sandros Daukšaitės-Petrulėnės vedėju. Organizatoriai nepasiduoda ir tikina, kad tai paaiškės tik renginio metu. O pati Sandra yra sakiusi, kad tai žmogus, su kuriuo ji jau seniai norėjo susipažinti.

„Iki apdovanojimų su juo nebuvome pažįstami. Susipažinus įspūdis apie šį vyrą – koks jis yra gyvenime, ir koks savo darbe – tik sustiprėjo. Galiu išduoti vieną – mano porininkas yra savo srities profesionalas“, -užuominomis kalbėjo Sandra.

Įspūdinga, didinga ir iškilminga 8-ųjų apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremonija įvyks jau rytoj, šeštadienį LRT Didžiojoje studijoje.

Lietuviško kino gurmanai juos tiesiogiai stebėti galės per LRT televiziją.

Apdovanojimus pristato LiKA ir Lietuvos kino centras. Apdovanojimų globėjas Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

LiKA informacija