Naujienos

Kino Fondo dovana kurtiesiems – galimybė pažinti lietuvišką kiną

Ką tik išdalintų „Sidabrinių gervių“ laureatai jau šiandien gali pradėti galvoti, kaip savuosius filmus pristatyti auditorijai, turinčiai negalią – kurtiesiems. Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora stebisi, kad net kino teatruose filmai užsienio kalba yra titruojami, o lietuvių – labai retai. Internetinė platforma Kino Fondas šią spragą ėmėsi užpildyti.

XI-ųjų Lietuvos kino apdovanojimų "Sidabrinė gervė" laureatai

METŲ GERIAUSIAS STUDENTO DARBAS "SIDABRINĖS GERVĖS KIAUŠINIS"

„Paskutinė diena“ (rež. Klaudija Matvejevaitė / LMTA, Vaizdo režisūra, 3 kursas, vadovė Janina Lapinskaitė)

METŲ GERIAUSIAS PROFESINĖS MEISTRYSTĖS DARBAS

Saulius Urbanavičius ir Jonas Maksvytis (už filmo „Sengirė“ (rež. Mindaugas Survila) garso režisūrą)

Apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ transliacijos žiūrovų laukia daug muzikos ir meilės kinui

Rytoj, birželio 13-osios vakarą, visi, besidomintys Lietuvos kultūriniu gyvenimu ir neabejingi šventiškoms ceremonijoms su ryškiais šalies veidais, kviečiami žiūrėti nacionalinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ tiesioginę transliaciją.

10 geriausiais pripažintų lietuvių filmų

Pirmieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ įvyko 2008 m. Šią vasarą gervės ant geriausių šalies kino kūrėjų pečių tūps jau 11-tą kartą. Kaip ir kasmet, labiausiai intriguoja, kas bus pripažintas metų geriausiu filmu. Laukiant birželio 13 d.

Toma Vaškevičiūtė: „Žiūrėdama į lietuvių kino legendas, matau, kad jų siela išliko tokia pat“

Birželio 13 dieną įvyks 11-ieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“, po kurių ir vėl bus daug kalbama apie naujausią lietuvišką kiną, jo braižą, kryptį ir kokybę. O internetinėje kino fondo platformoje galima prisiminti pastarojo dešimtmečio „gervių“ nominantus ir laureatus.

LRT.lt skaitytojai kviečiami rinkti savo favoritą „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose

Portalas LRT.lt kviečia rinkti geriausią praėjusių metų lietuvišką filmą, nominuotą „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose. Už jį iki š. m. birželio 8 dienos galima balsuoti https://www.lrt.lt/sidabrinegerve.  

Artėjančių apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ organizatoriai kviečia pasitikrinti žinias apie lietuvišką kiną

Iki apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ liko dvi savaitės. Iškilminga ceremonija, kurios metu bus pagerbti geriausi kino kūrėjai, įvyks birželio 13 d. Ją 21 val. tiesiogiai transliuos LRT. Kad būtų įdomiau laukti ir sirgti už savo mėgstamus filmus bei jų autorius, sudarytas „Oskarų“ pavyzdžio įkvėptas testas, leisiantis pasitikrinti nacionalinio kino apdovanojimų žinias.

Apdovanojimams „Sidabrinė gervė“ nominuoti lietuviški filmai – „Skalvijos“ kino centre

Apdovanojimams „Sidabrinė gervė“ nominuoti lietuviški filmai – „Skalvijos“ kino centre

2018 m. Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ vyks birželio 13 d.

„Sidabrinė gervė“ bus“, – patvirtino Lietuvių kino akademija (LiKA). Ištikimybę ir ilgaamžiškumą simbolizuojančio paukščio statulėlėmis geriausieji šalies kino kūrėjai bus įvertinti birželio 13 d. 11-tųjų apdovanojimų rengėjai, laikydamiesi pamatinės apdovanojimų vertybės – Lietuvos kino kultūros puoselėjimo, žada solidų bei intriguojantį vakarą, kurio metu apdovanos 13 laureatų.

Lietuvių kino akademija skelbia kvietimą teikti paraiškas XI-ms Lietuvių kino apdovanojimams

Lietuvių kino akademija skelbia kvietimą teikti paraiškas XI-ms Lietuvių kino apdovanojimams (toliau – Apdovanojimai).

Apdovanojimai yra teikiami už kino filmus, kurių viešai prieinama oficiali peržiūra (vaidybinio ilgametražio filmo – ne mažiau kaip 5 (penkios) komercinės peržiūros) įvyko nuo 2017 m. balandžio 1 d. iki 2018 m. balandžio 1 d.