LiKA dalyvauja Azijos dokumentinių filmų forume "Docedge"

Š.m. vasario 22-27 dienomis Kalkutoje (Indija) vyks Azijos dokumentikos Forumas Docedge. Tai didžiulis renginys, kurio metu dalyvaus svarbiausi pasaulio televizijos kanalai ARTE, ZDF, NHK, RAI ir kt., savo geriausių filmų programas pristatys Amsterdamo ir Leipcigo kino festivaliai.

Šiais metais LiKA Tarybos narys Audrius Stonys yra pakviestas sudaryti ir pristatyti Baltijos kino programą. LiKA dalyvavimą renginyje dalinai remia Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

DocedgeKolkata Asian Forum for Documentaries yra Azijos dokumentinių filmų forumas, kuris organizuojamas Documentary resource initiative kartu su European Documentary Network. Šis Forumas yra svarbiausias dokumentikos renginys Azijos kino kūrėjams, kurio metu jiems suteikiama galimybė pristatyti jų projektus, padedant garsiems nepriklausomiems režisieriams ir prodiuseriams. Taip pat tai galimybė pristatyti ir įgyvendinti savo idėjas aukšto lygio profesiniuose mokymuose, kurie siūlomi Forumo metu.

Pagrindinis akcentas bus Lietuvos naująjam dokumentiniam kinui ir mūsų klasikai. Tai unikali proga pristatyti Lietuvos kiną ir Akademiją tarptautiniu mastu. Planuojama surengti vakarą, po Lietuvos programos peržiūros, kurio metu žmonės turės galimybę bendrauti, gauti filmų DVD ar informacinę medžiagą.

Forumo tikslas yra suteikti kino kūrėjams galimybę įvardinti savo mintis ir pasidalinti patirtimi tarptautiniame lygmenyje. Taip pat forume vyskta tradiciniai kino rodymai – dokumentinio kino festivalis ir šiemet nuspręsta jį dedikuoti Baltijos šalių dokumentiniam kinui.

LiKA, naudodamasi galimybe skleisti Lietuvos kino kultūrą, į Forumą planuoja vežti tokią programą:

"KELIONĖ ŪKŲ LANKOMIS”, rež. H.Šablevičius, Lithuania 1973, 10 min. 

"ŠIMTAMEČIŲ GODOS"  rež. Robertas Verba, 1969, 20 min.

"PRIEŠ PARSKRENDANT Į ŽEMĘ" rež.  Arūnas Matelis, 2005, 52 min.

 "VIENA" rež. Audrius Stonys, 2000, 16 min.

“SKRYDIS PER LIETUVĄ” rež. Audrius Stonys ir Arūnas Matelis, 2000, 8 min.

Kadangi parnerystė su Docedge vykdoma ne vienerius metus, lietuviško filmo sklaidos galimybės tik įsibėgėja Azijos šalyse. Mūsų šių metų dalyvavimo Forume pagrindinis tikslas pristatyti lietuvišką dokumentinį kiną Europos ir Azijos auditorijai bei atstovauti Lietuvos kino kūrėjus DocedgeKolkata Asian Forum for Documentaries renginiuose, skleidžaint Lietuvos profesionalųjį kino meną.

Mūsų tikslas: dalyvauti viename svarbiausių Indijoje dokumentinio kino renginyje DocedgeKolkata Asian Forum for Documentaries renginiuose, kurie vyks Kalkutoje (Indija) š.m. vasario 22-27 d, pristatant lietuvišką kiną ir jo kūrėjus. Šis Forumas pristato naują Azijos dokumentinį kiną ir primą kartą nusprendė atkreipti dėmesį į Baltijos šalių dokumentinio kino tardiciją. Taip Sophodoc kompanija nusprendė tapti Lietuviškų filmų distributoriumi, todėl šis renginys ir būtų unikali galimybė įeiti į neįtikėtinai didelę Indijos rinką.

Mūsų uždaviniai:                

-          Pristatyti lietuvišką dokumentinį kiną ir atstovauti Lietuvos kino kūrėjus DocedgeKolkata Asian Forum for Documentaries renginiuose;

-          skleisti Lietuvos profesionalųjį kino meną;

-          Užmegzti bendradarbiavimo ryšius su  Azijos šalių kino kūrėjais ir Indijos platintojais  kurie dalyvaus DocedgeKolkata Asian Forum for Documentaries renginiuose.

Kadangi parnerystė su Docedge vykdoma ne vienerius metus, lietuviško filmo sklaidos galimybės tik įsibėgėja Azijos šalyse. Mūsų šių metų dalyvavimo Forume pagrindinis tikslas pristatyti lietuvišką dokumentinį kiną Europos ir Azijos auditorijai bei atstovauti Lietuvos kino kūrėjus DocedgeKolkata Asian Forum for Documentaries renginiuose, skleidžaint Lietuvos profesionalųjį kino meną.

Projekto metu Europos ir Azijos kino kūrėjai turės realią galimybę susipažinti su lietuviško dokumentinio filmo projektais ir jų kūrėjais. Tai puiki galimybė lietuviško kino tarptautinei sklaidai.

 Apie Forumą yra informuota Indijos ir Lietuvos žiniasklaida, internetiniai žinių portalai, žurnalistai, Lietuvos kino kūrėjai. Planuojamos spaudos konferencijos Indijoje. LiKA bendruomenė (nariai ir partneriai), informacija bus patalpinta įstaigos internetiniame tinklapyje www.lietuviukinoakademija.lt bei Lietuvos filmų centro tinklapyje www.lfc.lt.  Taip pat tikimės iš Forumo organizuotorių renginio informacinių bukletų, kurie bus platinami internetu, paštu ir kt. priemonėmis.

Lietuvių kino akademijos informacija

 

Prisegta bylaDydis
Priedas7_renginio_bukletas_Docedge_LiKA.pdf11.46 MB