Lietuviško kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys 2010“ aplankė Plungę

Vėlyvą trečiadienio vakarą renginio organizatoriai plungiškiams pasiūlė dar neįprastą reginį mūsų mieste, tai muilo burbulų ir lietuviško kino šventę. Plungės rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba ir Rietavo jaunimo organizacija „Progresas“ sukvietė į Senamiesčio aikštę visus, mažus ir didelius, nuspalvinti Plungės padangę spalvotais muilo burbulais. Muilo burbulų pūtimas tapo smagi atrakcija vaikučiams ir jų tėveliams.  Nesugadino nuotaikos ir vis smarkėjantis lietus – apsišarvavę organizatorių dovanotais geltonais lietpalčiais, leido į dangų įvairiaspalvius muilo burbulus! „Progresiečiai“ ir jų vadovas, Rietavo savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius, Egidijus Gricius pristatė, o vėliau visiems norintiems leido išbandyti, šiuo metu labai populiarų „Burbuliatorių“. Iš pagaminto specialaus skysčio galima išgauti milžiniško dydžio ir įvairiausių formų burbulų!   Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis aktyviausius dalyvius apdovanojo asmeniškai įsteigtais prizais - spalvingais žaislais!
     Išsekus muilo burbulams, prasidėjo geriausių 2010 metų lietuviškų kino filmų, nominuotų ar net pelniusių „Sidabrinė gervė 2010“ apdovanojimus pristatymas. „Sidabrinės gervės naktys“ edukacinis projektas, kurio tikslas kuo platesnei auditorijai pristatyti  šiuolaikinį lietuvišką kiną  ir mažinti atstumą tarp kino kūrėjų, kino meno ir žiūrovų. Šis projektas tarsi Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ pratęsimas, kadangi jo metu yra pristatomi geriausi 2010 m. dokumentiniai ir meninai kino filmai
     Gaila, kad oro sąlygos neleido demonstruoti filmų Senamiesčio aikštėje, inscenizuotoje kino salėje po atviru dangumi. Todėl Plungės rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotojas ir renginio vedėjas Gintautas Vaitkevičius visus pakvietė į Kultūros centro koncertų salę.
     Po trumpų sveikinimo kalbų, daugelio dainų autorius ir atlikėjas Aleksandras Makejevas atliko populiarias dainas iš kino filmo „Nekviesta meilė“ bei „Garbės kuopa“ ir pristatė kino filmus, kuriuos Lietuvių kino akademija nutarė parodyti plungiškiams.
     Plungiškiai turėjo galimybę pamatyti ir įvertinti geriausiu pripažintą dokumentinį filmą „Upė“ (režisieriai J.ir R. Gruodžiai). Šis filmas nuskynė laurus ir prestižiniame Karlovy Vary festivalyje Čekijoje, o tarptautiniame Madrido filmų festivalyje „Documenta Madrid 10“ apdovanotas pirmuoju prizu originaliosios dokumentikos trumpų filmų konkurse.
     Jaunimui labiausiai patiko „Sidabrinė gervė“ apdovanotas trumpametražinis filmas „Aš tave žinau“ (režisierė D. Šarutytė).
     Pabaigai renginio organizatoriai žiūrovų teismui pristatė 15 metų brandintą, scenarijaus autoriaus ir režisieriaus T. Donėlos kino filmą „Atsisveikinimas“.
Ypač malonu, kad šio projekto sumanytojai atvežė ne tik kino filmų juostas, tačiau publikai prisistatė dokumentinio filmo „Upė“ režisieriai Julija ir Rimantas Gruodžiai, aktorės Lina Budzeikaitė ir Kristina Savickytė.
     Kadangi renginys vyko iki vėlyvos nakties renginio organizatoriai pasirūpino žiūrovų gerove – poilsio ir pramogų komplekso „Žemsuoda“ restorano darbuotojai ir aktoriai „Žvaigždžių bare“ visus maloniai vaišino žirnių koše, karšta arbata bei kava.
     Nors kino seansas užsitęsė iki 1 val. nakties, tačiau Kultūros centro koncertų salė buvo pilna ir niekas neskubėjo į namus.

Plungės r. savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė
Lolita Vaitkevičienė