Kvietimas teikti filmus, siekiančius tapti oficialiu Lietuvos pretendentu į “Oskarą”

JAV Kino meno ir mokslo akademijos (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) patvirtintas “Oskaro” komitetas (komiteto pirmininkas, režisierius ir prodiuseris Arūnas Matelis) lietuviškam filmui atrinkti kviečia teikti filmus, siekiančius tapti oficialiu Lietuvos pretendentu į “Oskarą” geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

Atrankai iki 2012 m. rugsėjo 15 d. gali būti pateikti visų žanrų – t.y. vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai - kino filmai, ne trumpesni kaip 40 minučių ir atitinkantys pagrindinius kriterijus: distribucija pirmą kartą Lietuvoje vyko ne anksčiau 2011m. spalio 1 dienos ir ne vėliau 2012m. rugsėjo 15 dienos, viešai buvo rodyti kino teatre mažiausiai 7 dienas iš eilės komerciniais pagrindais (parduodami bilietai), buvo reklamuoti rinkai įprastomis priemonėmis, didžioji dalis dialogų yra ne anglų kalba, didžioji dalis kūrybinių procesų buvo kontroliuoti lietuvių autorių.

Be paminėtų kriterijų, filmai turi atitikti ir kitus JAV Kino meno ir mokslo akademijos keliamus specifinius reikalavimus (filmo formatas ir t.t.), su kuriais išsamiau galima susipažinti atrankos komiteto informacijoje www.kinogarazas.lt.( http://kinogarazas.lt/LT/kino-naujienos/item/200/)

 Filmą atrankai gali pateikti tik filmą prodiusavusi studija, įvardinta filmo titruose ir turinti © (copyright) teisę.

Filmų (7 kopijų DVD formate) atrankai laukiame iki 2012 m. rugsėjo 15 d. adresu "Kino Kontora" A.Goštauto 2/15 Vilniuje, Tel.:  8 5 212 3113 .

Studijos, kurių filmai bus pradedami rodyti po 2012 m. rugsėjo 15 d., bet ne vėliau kaip 2012 metų rugsėjo 30d. ir pageidaujančios teikti filmus komisijos svarstymui, taip pat gali teikti filmus, tačiau jų filmai turi atitikti visus akademijos keliamus reikalavimus, o studijos turi pateikti išankstinius dokumentus patvirtinančius filmo tinkamumą (rodymą bent 7 dienas iš eilės bei kitus).

Komitetas filmą, pretenduosiantį varžytis “Geriausio filmo užsienio kalba” kategorijoje, planuoja paskelbti iki š.m. rugsėjo 22 dienos.