Kupiškėnai turės galimybę prie marių žiūrėti lietuviškus filmus

Rugpjūčio 5-ąją Kupiškyje apsilankys Lietuvių kino akademijos (LiKA) organizuojamas vasaros festivalis “Sidabrinės gervės naktys”. Prie marių – tarp piliakalnio ir vandens – įsikurs Teobusas su moderniaisiais ekranais. Juose nuo 21.30 val. bus rodomi šiuolaikinių šalies kūrėjų darbai: dokumentinis filmas “Nuo pasaulio stogo” (rež.V.V.Landsbergis), įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose puikiai įvertintas trumpametražis filmas “Lernavan” (rež. M.Sargsyanas) ir pilnametražis “Atsisveikinimas” (rež. T.Donela). Vėlyvieji kino seansai bus nemokami.

Birželio pradžioje skrydį per mažesnius Lietuvos miestelius pradėjęs festivalis “Sidabrinės gervės naktys” jau spėjo apsilankyti įvairiuose šalies kampeliuose. Kartu su kino filmais į provinciją važiuojantys garsūs aktoriai sako patyrę pačių maloniausių ir netikėčiausių įspūdžių.

Festivalio vakarų vedėjas, žinomas kino, teatro ir televizijos aktorius Ramūnas Rudokas, šiemet už vaidmenį filme “Zero II”  pelnęs “Sidabrinę gervę”, su šypsena veide pasakoja, kad vasaros kino seansai po atviru dangumi jam suteikia ir džiaugsmo, ir nuostabos.

“Anykščiuose, pavyzdžiui, mes atvažiavome į savotišką naktinį automobilių kino teatrą, - miško laukymėje stovėjo koks 100 mašinų. Buvo daug signalų, daug šviesos efektų... Įdomiai jaunimas buvo pasiruošęs žiūrėti kiną”, - juokėsi R.Rudokas ir kartu linksmai porino, kad per tokias išvykas į šalies rajonus pats pasijunta laiko mašinos pavėžėtas atgalios. - Kur benuvyktume, visąlaik turime fainą baliuką su miestelio valdžia. Jaučiuosi kaip 1988-1989 metais, kai kolūkių pirmininkai sutikdavo aktorius, paruošdavo vaišių...”

Anot jo, publika visuose miestuose “Sidabrinės gervės naktų” filmus lydinčią komandą sutinka entuziastingai. Nestinga norinčių pašnekinti, paprašyti autografo, drauge nusifotografuoti. “Žmonės visur panašūs, jiems įdomu pabendrauti. Juolab, kad visi atvykėlių veidai pažįstami – jei ne iš kino filmų, tai iš serialų”, - sakė Ramūnas.

Susitikimo su žinomais aktoriais dabar laukia ir Kupiškio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vaitiekus Gaidukevičius. “Man jie visi malonūs, ir ne tik vyresnės kartos aktoriai. Jau ir iš jaunų yra į ką pažiūrėti”, - kalbėjo V.Gaidukevičius, daug prisidedantis prie “Sidabrinės gervės nakties” organizavimo Kupiškyje.

“Toks projektas, kokį rengia Lietuvių kino akademija, čia bus pirmas. Na, mano jaunystės laikais kiną ant sienos iš automobilio rodė. Bet tai buvo labai seniai – dar “Grafas Montekristas” rodytas... Dabar bus labai įdomu pasižiūrėti naujų, lietuviškų kino filmų”, - kalbėjo direktoriaus pavaduotojas.

Jam smagu, kad Kupiškyje kartkartėmis vyksta kultūriniai renginiai. Štai kad ir kas du metus rengiamas liaudies folkloro festivalis “Lingaudala”. “Mugės būna, visa kita, koncertuoja ir Lietuvos, ir užsienio kolektyvai”, - pasakojo ponas Vaitiekus.

Šįkart jam patinka prisidėti rengiant kino festivalį po atviru dangumi, prie vandens. “Juk turime trečią pagal dydį telkinį – dirbtines marias”, - didžiavosi V.Gaidukevičius. Kaip tik ten ir įvyks naktiniai kino seansai, kurie turėtų patikti ir jaunam, ir vyresnio amžiaus žiūrovai. Juk vietinis jaunimas nesubjurins nuotaikos neblaiviais išpuoliais?

“Tai kad pas mus jaunimas nėra aršus. Be to, alaus ir degtinės renginyje nepardavinėsime. Užtat bus galima įsigyti ledų”, - patikino pašnekovas.

“Sidabrinės gervės naktų” renginyje taip pat bus galima pasiklausyti žinomo šalies bardo Aleksandro Makejevo autorinių dainų.

Projektą remia: MAXIMA LT, UAB, televizija GALA ir BOSCA.

Lietuvių kino akademijos informacija