Jūratė Samulionytė (kino režisierė, prodiuserė)

Išrinkta Tarybos narė iki 2020 m.

Jūratė Samulionytė 2007 m. baigė TV ir Kino režisūros specialybės magistrantūrą Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje Vilniuje.

Jos sukurtas trumpametražis fotofilmas „Nerutina“ (15 min) Lietuvos kino ir TV kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ buvo įvertintas kaip 2008 metų geriausias trumpametražis filmas. 2010 m. Jūratė Samulionytė sukūrė dokumentinį filmą apie Šnipiškių rajoną „Šanxai Banzai“ (26 min), o po metų režisierė pristatė trečiąjį trumpametražį filmą „Laikinai“ (28 min), kuris gvildena emigrantų vaikų problematiką Lietuvos socialinėje erdvėje.

2013 m. Jūratė Samulionytė debiutavo kaip prodiuserė su animaciniu filmu “Neeuklidinė geometrija” (rež. Skirmanta Jakaitė, Solveiga Masteikaitė), 2015 m. koprodiusavo dokumentinį filmą “Apie Joną” (rež. Jokūbas Vilius Tūras).

Šiuo metu režisierė drauge su seserimi fotografe Vilma Samulionyte kuria dokumentinį filmą “Liebe Tante, guten Tag!”, taip pat dirba kaip pirmoji režisieriaus asistentė vaidybiniuose filmuose, reklamose, aktyviai dalyvauja kino edukaciniuose projektuose, prisideda prie lietuviško kino sklaidos Europos šalių kino forumo “Scanorama” metu.