Geriausiems kino kūrėjams - Sidabrinės gervės

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje surengti kino ir televizijos kino apdovanojimai. Gegužės 29 dieną Lietuvos nacionaliniame dramos teatre iškiliausiems kino kūrėjams įteiktos Sidabrinės gervės statulėlės. Apdovanojimų ceremonija šį vakarą 21 val. bus rodoma per LNK.
Iškilmingą renginį vedė garsus Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorių duetas: viena talentingiausių Lietuvos aktorių, Auksinio kryžiaus laureatė Nelė Savičenko bei teatro, kino ir televizijos aktorius, režisierius ir dainininkas Vladas Bagdonas.
Iš viso įteikta 14 Sidabrinės gervės statulėlių: už geriausią 2007 metų vaidybinį kino filmą, dokumentinį kino filmą, TV filmą, animacinį filmą, trumpametražį filmą, statulėlėmis apdovanotas geriausias režisierius, aktorius, aktorė, antro plano aktorius, antro plano aktorė, operatorius, dailininkas, scenaristas ir geriausio garso takelio kūrėjas.
Taip pat įsteigtos trys Auksinės gervės už nuopelnus Lietuvos kinui. Jos atiteko kinematografininkams, be kurių neįsivaizduojama Lietuvos kino istorija: aktoriui Donatui Banioniui, režisieriui Marijonui Giedriui ir operatoriui Jonui Griciui.
Dėl apdovanojimo varžėsi net 42 nominantai - juos atrinko kinotyrininkės Gražinos Arlickaitės vadovaujama kino profesionalų komisija.
Renginyje buvo rodomos lietuviško kino ištraukos, žinomi atlikėjai atliko dainas iš jau klasika tapusių lietuviškų filmų.

2008-06-01 00:02 / lrytas.lt