SGN2014 Širvintos

Data: 
Sat, 2014-05-24 22:00 - Sun, 2014-05-25 00:00
Vieta: 
Širvintų viešosios bibliotekos kiemelyje

Širvintų savivaldybėje bus sudarytos galimybės ne tik nemokamai pasižiūrėti filmus, bet ir patogiai atiduoti buitinės technikos, elektronikos atliekas ar senas baterijas. Vasaros kino festivalio filmų peržiūra vyks 2014 m. gegužės 24 d. 22 val. Širvintų Viešosios bibliotekos kiemelyje (I. Šeiniaus g. 4, Širvintos). Šiemet festivalio organizatoriai mūsų savivaldybėje organizuojamo renginio metu rodys tokius filmus:

 „ŽILVINAS IR EGLĖ“, rež. Antanas Skučas 

„ZUIKIO KOPŪSTAI“, rež. Vladislav Berežok, 2011

„SENELĖS PASAKA“, rež. Valentas Aškinis, Jūratė Leikaitė – Aškinienė

 „ETIUDAS“,rež. Austėja Urbaitė

„VARDAS TAMSOJE“, rež. Agnė Marcinkevičiūtė

Renginio vedėjas: aktorius Andrius Bialobžeskis

Prieš kino filmų seansą bus galima susitikti su kino filmų kūrėjais, aktoriais, o taip pat – dalyvauti loterijoje ir laimėti įvairių vertingų prizų. Loterijoje bus galima dalyvauti su tais bilietais, kuriuos gausite festivalio dieną projekto „Mes rūšiuojam“ vykdytojams pridavę buitinės technikos, elektronikos atliekas arba senas baterijas. Atliekas iš gyventojų rinks šiose seniūnijose tokiu grafiku:

900 – 1000

Jauniūnų seniūnija, Jaunimo g. 1, Jauniūnai (prie seniūnijos)

  900 – 1000

Kernavės seniūnija, Traidenio g. 2, Kernavė (aikštelėje prie namo)

1100 – 1200

Alionių seniūnija, Miško g. 8, Alionys 1

1100 – 1200

Musninkų seniūnija, Gaisrinės g. 6, Musninkai (aikštelėje prie dirbtuvių)

1300 – 1400

Čiobiškio seniūnija, Čiobiškis (aikštelė prie kapinių)

1300 – 1400

Zibalų seniūnija, Vazgūnų kaimas (prie sąvartyno)

1500 – 1600

Gelvonų seniūnija, Liepų g., Bagaslaviškis (aikštelė prie bažnyčios)

1700 – 2000

Širvintų seniūnija: Vilniaus g. 86, Širvintos (prie seniūnijos)

                             Upelio g. 16, (Širvintos aikštelė)

Beje, visos aplankytos seniūnijos pagal surinktą atliekų kiekį varžysis tarpusavyje – daugiausiai atliekų surinkusios seniūnijos gyventojams bus padovanota UAB „Ksil“ įsteigtas prizas - saugi ir sertifikuota vaikų žaidimo aikštelė.

Šios vasaros projektas  truks visą vasarą, jo metu bus aplankytos 54 savivaldybės. Penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais skirtingose Lietuvos savivaldybėse vyks „Sidabrinės gervės naktys 2014“ kino seansai po atviru dangumi. Taip tikimasi pritraukti kuo daugiau žiūrovų, suteikti galimybę pasižiūrėti naujausius lietuviškus filmus bei lietuviška kultūra sudominti kuo daugiau žmonių. Projekto „Mes rūšiuojam“ organizatoriai savo ruožtu organizuoja buitinės technikos, elektronikos ir senų baterijų surinkimą įvairiose seniūnijose, arčiau žmonių namų, kad rūšiuoti atliekas būtų patogiau, o į gamtą pakliūtų kuo mažiau pavojingų medžiagų iš senų televizorių, šaldytuvų, viryklių ir kitokių atliekų.

„Sidabrinės gervės naktys“  kai kur jau tapo smagia tradicija. Šio festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami ir toliau regionuose populiarinti lietuvišką kiną. Tradicinis yra ir projektas „Mes rūšiuojam“, kuris siekia, kad rūšiavimas ir saugus atliekų perdirbimas taptų įprasta kiekvieno mūsų kasdienybe. Todėl atliekų surinkimo tinklas kuriamas ir organizuojamas taip, kad žmonėms būtų kuo patogiau atliekas atiduoti licencijuotiems atliekų tvarkytojams, o ne mesti pakelėse, pamiškėse ar į buitinių atliekų konteinerius.