Birštone bus surengti vėlaus vakaro kino seansai

Liepos 15 d. Birštone apsilankys Lietuvių kino akademijos (LiKA) rengiamas vasaros festivalis “Sidabrinės gervės naktys”.  Dainų slėnyje, po atviru dangumi įvyks nemokami vėlyvieji kino seansai - jų pradžia 21.30 valandą. Žmonėms bus parodyti tris skirtingų žanrų filmai: “Nuo pasaulio stogo” (rež. V.V.Landsbergis), “Jau puiku, tik dar šiek tiek...” (rež. L.Lužytė), “Zero II” (rež. E. Vėlyvis). Kartu su kino filmais į Birštoną atvyks ir žinomi šalies aktoriai.

“Sidabrinės gervės naktų” festivalis yra Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimų “Sidabrinė gervė” tąsa. Jo pagrindinė misija – skleisti šiuolaikinį lietuvišką kiną, rodyti jį ne tik didmiesčių salėse, bet ir mažesniuose miestuose bei miesteliuose, kartu suteikti galimybę žmonėms akis į akį jaukioje aplinkoje pabendrauti su mylimais, iš ekrano pažįstamais aktoriais. 

Teatro, kino ir televizijos aktoriui R.Bagdzevičiui „Sidabrinės gervės naktų“ festivalio idėja patinka. Jam malonu su savo gerbėjais pavakaroti po atviru dangumi, drauge pažiūrėti naujų filmų, pasišnekučiuoti. „Žmonės pasiilgę, ir aktoriai pasiilgę tokių susitikimų, pokalbių apie kiną, - sako R.Bagdzevičius. -  Labai smagu, kad vyksta toks festivalis, kad pagaliau atsigauna kinas. „Gervių“ dėka jau trečius metus gražiai pagerbiami tie, kas labiausiai nusipelno. Pagerbiami seni kino meistrai, o su jais pilna koja žengia jauni. Nebe pirmąkart apdovanojami studentų darbai – tai parodo, kad vyksta teisinga kartų kaita.“

Kokių apdovanojimų galėjo siekti R.Bagdzevičius, būdamas dar visai jaunas aktorius? „Aš siekiau, kad mano kelyje būtų kuo mažiau negabių režisierių ir blogų pjesių, - šypteli Rimantas. – Tais laikais niekas nerengė apdovanojimų. Tiesiog buvo skiriami vardai, kurie įtakodavo honorarus. Nebuvo tada kine laisvos rinkos...“

Aktorius teigia, kad per dešimtmečius filmų kūrimo stilius gerokai pakito. „Dabar režisieriai labai brangina laiką. Anksčiau gero oro galėdavo laukti savaitėmis. Dabar verčiau užsisako šviesas“, - pasakoja R.Bagdzevičius.

Smalsu, kokiais honorarais šiandien gali pasigirti garsiausi šalies aktoriai. „Honorarai - ohoho! – juokiasi pašnekovas. – O jei rimtai, ne tiek aktoriai ištroškę pinigų, kiek gero, prasmingo darbo.“

Birštono merė Nijolė Dirginčienė taip pat nekantriai laukia susitikimo su aktoriais ir pačių festivalio kino seansų. “Uodų pas mus nėra – bus labai malonu pasižiūrėti filmų po atviru dangumi. Tikrai nepraleisiu tokio renginio, - šypsosi N.Dirginčienė. - Manau, tokie festivaliai galėtų vykti kasmet, galbūt net ne vieną dieną. Mes visada pasisakome už visus kultūrinius renginius kurorte. Palaikome ir palaikysime tokias idėjas.”

Festivalio “Sidabrinės gervės naktys” renginyje Birštone viešės ir bardas Aleksandras Makejevas. Jis akustiškai atliks savos kūrybos dainų.

Prie šio festivalio organizavimo prisideda: MAXIMA LT, UAB, GALA televizija, Bosca.

VšĮ „Lietuvių kino akademija“ informacija