Apdovanojimų “Sidabrinė gervė“ organizatoriai pakvietė šventinio kalakuto

Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2013” organizatoriai, tęsdami praėjusių  metų tradiciją - rengti gervės dvikovą su kitu kilmingu paukščiu, ketvirtadienio popietę pakvietė į sostinės viskio barą „King & Mouse” paskanauti šventinio kalakuto.

Į susitikimą atvyko filmo „Anarchija Žirmūnuose“ žvaigždė Toma Vaškevičiūtė, „Zero II“ sublizgėjusi Aušra Štukytė, „Valentinas vienas“ seksualiais žaidimais intrigavę Leonardas Pobedonoscevas ir  Vaida Būtytė, filme „Nereikalingi žmonės“ aktorystės ragavusi Daiva Tamošiūnaitė-Budrė, dainos „Aš myliu kiną“ atlikėjai „žasai“ Linas Zareckas-Choras ir Gidonas Šapiro-Bilas. Programai vadovavo Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, nusifilmavusi dar neregėtoje kino juostoje „Santa“.

Ji paskelbė, kad naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį jau įvyko finalinis Lietuvių kino akademijos (LiKA) narių balsavimas. Kokie jo rezultatai, paaiškės „Sidabrinės gervės“ iškilmėse, kurios įvyks jau kitą šeštadienį - gegužės 11 d., 18.30 val. Vilniaus Teatro arenoje. Šiuo metu rezultatus akylai saugo advokatų kontora LAWIN.

S.Daukšaitė papasakojo, kad lietuviška pilkoji gervė – baikštus, atsargus paukštis, gyvenantis atokiose pelkėse, durpynuose. Paukščio svoris gali siekti 7 kg. Gervė paprastai deda du kiaušinius, peri 30 dienų, partneris tuo metu ją saugo. Traukdamos į pietus jos buriasi į kolonijas, skrenda ir dieną, ir naktį.

Gervei iššūkį metęs kalakutas galėjo pasipuikuoti tuo, kad jis – bene kinematografiškiausias paukštis, mat puikuojasi ant burbono „Wild Turkey“ butelio, o šį gėrimą anksčiau dažnai vartodavo įvairių filmų herojai, taip pat ir „Sopranai“.

Etiketo ir stiliaus žinovas Giedrius Drukteinis pridūrė, kad kitados minėtuoju burbonu mėgo piktnaudžiauti Valstijų prezidentas Džordžas V.Bušas. G.Drukteinis susirinkusius taip pat apšvietė kino iškilmių aprangos klausimu. „Savo įvaizdžiu visi komunikuojame su aplinka. Menininkai linkę maištauti, jie nenori atrodyti kaip buržujai. Tačiau visais laikais vieni su kitais buvo labai susiję: dailininkai kreipdavosi į šiuos, kad pirktų jų paveikslus, kino kūrėjai kaulydavo pinigų filmui“, - pasakojo G.Drukteinis, kartu akcentavęs kaklaraištį, turintį politinę potekstę. Antai Irano vadovas neryši kaklaraiščio, nes jam svetima Vakarų dendžių kultūra.

Po įvaizdžio paskaitos S.Daukšaitė-Petrulėnė suraikė kalakutą, o svečiai juo gardžiavosi salėje, kurioje prieš kelis šimtus metų vykdavo siautulingi aukštuomenės baliai. Kalbama, kad pats Prancūzijos imperatorius Napoleonas Bonapartas yra lankęsis ten, kur dabar veikia viskio baras „King & Mouse”. “Netgi minima, kad jis žirgu užjojo į antrąjį aukštą. Nors tai gali būti tiesiog metafora”, - šypsodamasis pasakojo baro šeimininkas Šarūnas Karalius.

Apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2013“ ceremonijoje taip pat nuskambės Prancūzijos vardas, o taip pat – kitų ryškaus kolorito kino regionų pavadinimai, kadangi šiemet apdovanojimų tema – Europos kinas. Renginio globėjas – premjeras Algirdas Butkevičius. Transliuotojas – LRT televizija. Aktorių grožį saugo kosmetika „Rasa“, metų geriausia dantų pasta – „Ecodenta“. Rėmėjai: Lietuvos kino centras, SMScredit.lt. Partneriai: Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, „Pradas R“, LAWIN, įmonių grupė ARVI, „Vilniaus degtinė“, kino teatras “Pasaka”, „Skalvijos akademija“. Renginio stiliumi rūpinasi įvaizdžio namai „Kukla Beauty Box“. Apie renginį informuoja www.15min.lt ir www.zmones.lt.

LiKA informacija