Aktorė A.Štukytė su nostalgija mena senąjį Radviliškio kino teatrą

Liepos 23 d. 21 val. Radviliškio parkelyje apsilankys vasaros kino festivalis “Sidabrinės gervės naktys”, kurį organizuoja Lietuvių kino akademija (LiKA). Susirinkusiems į vėlyvus nemokamus seansus tiesiog po atviru dangumi bus parodyti trys šiuolaikinio kino kūrėjų darbai: dokumentinis filmas “Upė” (rež. J. ir R. Gruodžiai), trumpametražis “Lernavan” (rež. M.Sargsyanas) ir skandalingasis “Zero II” (rež. E.Vėlyvis). Šiame filme vaidinusi aktorė Aušra Štukytė mielai palydės festivalio karavaną į savo gimtąjį Radviliškį.

Iš Radviliškio kilusi aktorė A.Štukytė kuo puikiausiai pamena savo vaikystės filmus. “Mūsų mieste veikė nuostabus kino teatras, pavadinimu “Lituanica”. Mano geriausia draugė, filmų žiūrėjimo bičiulė buvo mama. Mudvi kartu ėjome į visus indų, rusų filmus, taip pat ir vakarietiškus, kokius tik praleisdavo sovietinė cenzūra”, - pasakojo A.Štukytė.

Radviliškio kino teatre ji išvydo ir garsųjį “King Kongą”. “Tai buvo topas. Žmonės ėjo žiūrėti po kelis kartus, net bilietų sunku buvo gauti... Mane tuomet taip sužavėjo pagrindinė filmo aktorė! Išėjome iš kino teatro su mama, ir dar ilgai aikčiojome – kokia ji graži, kokia talentinga”, - kalbėjo Aušra.

Kas ją inspiravo rinktis aktorystę, A.Štukytė nė negalėtų pasakyti, - daug kino žvaigždžių tam turėjo įtakos. Dabar mergina jau pati filmuojasi kino juostose. Pastarasis Aušros darbas – vaidmuo lietuviškame filme “Zero II”. Kas dar nematė šios groteskos – turės galimybę tai įvertinti liepos 23-iąją. A.Štukytei bus labai smalsu stebėti susirinkusiųjų reakciją į “Zero II”.

“Aš buvau nuvykusi į “Sidabrinės gervės naktų” festivalio atidarymą Šakių rajone. Nustebino žmonių gausa, nors kita vertus – kuo čia stebėtis? Nedaug tokių įdomių ir be to - nemokamų renginių vyksta provincijoje. O žmonės jų išsiilgę, - įsitikinusi A.Štukytė. - Jie gyvena darbų, krizių, įvairių politinių peripetijų rutinoje. Susirenka į kino festivalio vakarą minia ir matai – išvargę veidai. Bet netrukus, žiūrėdami filmus žmonės jau atsipalaiduoja, veiduose pasirodo šypsenos. Tai labai gražu! Pati “Sidabrinės gervės naktų” idėja – labai gera, labai sveikintina.”

Tąkart Šakių rajone taip pat buvo parodytas “Zero II”. Aušra galėjo tikėtis kraštutinės žmonių reakcijos. “Bet šis filmas nė kiek nepapiktino net ir vyresnių žiūrovų. Jie išbuvo iki galo, žiūrėjo ir juokėsi, reiškia, suprato – apie ką tas filmas ir kodėl jis toks. Nėra ta mūsų provincija diktuojanti blogus reitingus. Televizijos galėtų nebijoti ir drąsesnes laidas rodyti”, - šypsojosi A.Štukytė, o kartu patikino, kad jau rikiuoja darbus taip, kad jokie reikalai jai nesutrukdytų liepos 23-iąją atvykti į Radviliškį.

Dėl “Sidabrinės gervės naktų” savo grafiką pakoregavo ir Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. “Aš pakeičiau planus – atostoginius ir darbinius, kad galėčiau dalyvauti festivalio naktyje”, - prisipažino jis.

“Daug Lietuvoje yra visaliaudinių švenčių: Joninės, Antaninės, Petrinės... Bet toks festivalis – išskirtinis. Tie artistai, kurie liepos 23 dieną atvažiuos pas mus ir pats tas projektas teikia daug džiaugsmo gyventojams. Kiną žiūrėsime netradicinėje vietoje, netradiciniu laiku – bus nuostabus renginys”, - teigė meras A.Čepononis.

“Sidabrinės gervės naktis” remia MAXIMA LT, UAB, televizija GALA ir BOSCA. 

 VšĮ „Lietuvių kino akademija“ informacija