A.Šlepikas pirmininkavo Baltarusijos kino festivalyje „Brestas 2010“

 Praeitą sekmadienį, birželio 20 d., Baltarusijoje prasidėjo nacionalinis kino festivalis „Brestas 2010“. Atidarymo vakarą raudonuoju kilimu žengė ir du kviestiniai svečiai iš mūsų šalies – Lietuvių kino akademijos steigėjai Rolandas Skaisgirys ir Alvydas Šlepikas.

 Televizijos prodiuseris R.Skaisgirys Baltarusijoje patyrė stiprių profesinių įspūdžių. „Jų kino industrija išgyveno ilgą sąstingį, tačiau dabar atsigauna nesuvokiamu greičiu. Stebėjau tai iš šalies ir maniau, - kaip yra nuostabu turėti savo kiną, matyti, kaip jis atgimsta ir kokio aukšto lygio, - sakė R.Skaisgirys. - Į Baltarusijos kino industriją labai daug investavo Kinija, atnaujino visą bazę, dabar jų studija pretenduoja tapti viena moderniausių Europoje. Per metus baltarusiai pastato po 14 vaidybinių filmų. Tai yra kažkas! Valstybės požiūris į kiną ten - visai kitoks...“

 Žengdamas raudonuoju Bresto festivalio kilimu prodiuseris jautėsi šiek tiek nejaukiai. „Naujas kino teatras, ilgiausias kilimas, groja orkestras, eina pasipuošusios jų žvaigždės, visus garsiai pristato, o žmonių... Sustojusi visa gatvė! Kai paskelbė, kad mudu su A.Šlepiku - iš Lietuvos, pasigirdo ovacijos. Net sutrikau“, - šyptelėjo R.Skaisgirys.

 Lietuvių kino akademijos atstovai baltarusių buvo pakviesti ne vien apsilankyti festivalyje, bet ir dalyvauti komisijos darbe. R.Skaisgirys dėl didelio užimtumo turėjo atsisakyti šios garbės, o štai A.Šlepikas tapo nevaidybinių filmų komisijos pirmininku.

 „Kadangi festivalyje dalyvaujančių filmų – tikrai daug, čia dirba dvi komisijos: vaidybinių ir nevaidybinių filmų. Aš dirbu pastarojoje, šiuo metu žiūrime dokumentinius ir animacinius filmus. Dar nenusprendėme, kas laimės, bet rytoj jau turėsime paskelbti rezultatus“, - trečiadienio popietę telefonu iš Bresto kalbėjo A.Šlepikas.

 Pasak jo, baltarusių animacija - labai nebloga, ir studentų darbai – įdomūs. Be to, labai daug filmų karo tema. „Nekonkursinėje programoje buvo pristatyta kino juosta „Bresto tvirtovė“. Meno prasme ten nieko naujo, bet įspūdį palieka galinga pirotechnika – viskas sprogsta, dūžta. Aktoriai – ne tik baltarusiai, bet ir kviestiniai, labai gerai vaidina. Filmo biudžetas - 25 milijonai dolerių, jei ne daugiau. Lietuvoje turbūt dar labai negreitai bus tokių pastatyta... Beje, šio filmo pristatymas vyko pačioje Bresto tvirtovėje, ten skambėjo specialiai sukurta kantata, renginys vyko iki pat ryto“, - pasakojo A.Šlepikas.  

 Trumpai Baltarusijoje paviešėjęs R.Skaisgirys taip pat spėjo pamatyti „Bresto tvirtovę“, kurios oficialus pristatymas įvyks tik rudenį. Be šios juostos, prodiuseriui įsiminė filmas „Vilkai“. „Keista tai, kad jis - visiškai antisovietinis. Taip „sukaltas“... Bet su kuo teko kalbėtis, daugelis jį mato kitaip: girdi, ne santvarka buvo bloga, o žmonių blogų sistemoje pasitaikė“, - pasakojo R.Skaisgirys.