“Sidabrinės gervės naktys” atvyksta į Marijampolę

Liepos 16 d. Marijampolėje, ant Šešupės upės kranto įvyks vasaros kino festivalio “Sidabrinės gervės naktys” vėlyvieji seansai, kurių pradžia – 21.30 val. Lauko ekrane po atviru dangumi bus parodyti trys skirtingų žanrų filmai: dokumentinis “Upė” (rež. J. ir R. Gruodžiai), trumpametražis “Tėve mūsų” (rež. M.Ivaškevičius) ir skandalingasis “Zero II” (rež. E.Vėlyvis), kuris šiemet pelnė net tris “Sidabrinės gervės” statulėles.

Festivalį “Sidabrinės gervės naktys” rengia Lietuvių kino akademija (LiKA), tęsianti misiją rodyti šiuolaikinį lietuvišką kiną ne tik didmiesčių salėse, bet ir mažesniuose šalies miestuose.

Marijampolės meras Vidmantas Brazys džiaugiasi, kad miestas tebeturi pagrindinį kino teatrą. “Savivaldybės lėšomis jį šiuolaikiškai suremontavome, jis funkcionuoja normaliai, mes finansuojame išlaikymą, kadangi pats neišsilaikytų. Geresniais laikais žmonės gal dažniau apsilankydavo kino teatre. Dabar yra televizija, internetas”, - kalbėjo meras.

V.Brazys supranta, kad lietuviškas kinas šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus. “Bėda. Bet kur dabar nėra bėdų? Visur jų yra. Tačiau kiek gi galima bėdavoti? Reikalinga ką nors daryti”, - sakė jis.

Meras pritarė, kad ir aktorių gildiją reikia įvertinti, pagerbti. “Normalu įvertinti žmonių darbus, tikslus. Kalbos nėra”, - teigė V.Brazys, liepos 16-ąją pats dalyvausiantis “Sidabrinės gervės naktų” kino seansuose Šešupės pakrantėje. 

Su publika neoficialioje aplinkoje mielai pabendrausaktoriai, o bardas Aleksandras Makejevas ves renginį ir surengs akustinį koncertą.

Aktorius Kęstutis Jakštas, sukūręs ne vieną įsimintiną vaidmenį kine ir televizijoje, su “Sidabrinės gervės naktų” festivaliu jau aplankė ne vieną šalies miestelį, susitiko ir su valdžia, ir su paprastais žmonėmis. Aktorius sako, kad jam nuoširdžiai malonu atsistoti kur nors kamputyje ir stebėti žmonių reakciją į filmus.

“Neteko matyti, kad kas nors vidury seanso atsistotų ir išeitų, - tvirtino K.Jakštas. - Žmonėms įdomu, jiems patinka. Net jei kai kurie iš rodomų filmų – sudėtingi, tarsi labiau orientuoti ne į atsitiktinį, o tam tikrą žiūrovą. Tokių filmų gal net nerodo televizija ir didmiesčių kino centrai, tik specialios kino salės. Bet štai atvyksta filmas į mažą miestelį – jį parodo po atviru dangumi, ir visi viską supranta.”

Prie šio festivalio organizavimo prisideda: MAXIMA LT, UAB, GALA televizija, Bosca.

VšĮ „Lietuvių kino akademija“ informacija