“Sidabrinės gervės” iniciatorius R.Skaisgirys: “Kino populiarinimas - bendras reikalas”

Gegužės 13 dieną Vilniuje, Nacionaliniame dramos teatre įvyks jubiliejiniai Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimai “Sidabrinė gervė 2012”. Penktąjį kartą sostinėje bus pagerbti ir įvertinti visų šalies kino gildijų atstovai. Apdovanojimų iniciatorius ir prodiuseris Rolandas Skaisgirys sako, kad “Sidabrinei gervei” lieka iškeltas vienas pagrindinių tikslų – vienyti kino bendruomenę.

Dar 2008-aisiais gimusi nepriklausoma iniciatyva budinti lietuvišką kiną ir skatinti kūrėjų dialogą, rengiant apdovanojimus “Sidabrinė gervė”, šiemet gegužę švęs penktąjį jubiliejų. Iškilmių organizatorius - Lietuvių kino akademijos (LiKA) vienas iš steigėjų prodiuseris R.Skaisgirys pabrėžė, kad kasmetiniais tapę apdovanojimai augina kitą svarbią tradiciją – vasaros kino festivalį “Sidabrinės gervės naktys”, kuris populiarina šiuolaikinį kiną mažesniuose šalies miestuose.

“Ir “sidabrinės”, ir “naktinės” gervės vykdo nacionalinio kino sklaidą, plečia jo žinomumą. Per 5 metus daug kas pasikeitė. Anksčiau kalbėjome, kaip  norisi, jog lietuviški filmai surinktų pilnas kino sales, būtų mūsų pačių laukiami ir komerciškai sėkmingi. Pastarųjų metų pavyzdžiai rodo, kad tai nebėra utopija, - sakė R.Skaisgirys. - Tačiau kino sklaida yra visų bendras reikalas, tą darbą visiems kartu reikia tęsti, turiu galvoje ir valstybines institucijas, kultūros ministeriją.”

“Sidabrinių gervių” iniciatoriaus teigimu, net ir per sunkmetį lietuviško kino daugėjo. “Šiemet jau galėjo būti penki dideli vaidybiniai filmai (keli jų nepabaigti dėl techninių dalykų). Lietuvai tai - pakankamai daug, nebekalbant, kad dar yra sukurta daug gerų trumpametražių, dokumentinių filmų”, - paminėjo R.Skaisgirys.

Jis apgailestavo, kad mūsų šalyje kol kas tebėra nepatogios sąlygos tarptautiniam kinui. “Man skaudu “Scanoramos” ar “Kino pavasario” festivalių programoje matyti koprodiuserinių kompanijų filmus: kartu dirba austrai, bulgarai ir kroatai. Arba prancūzai, čekai ir vokiečiai. Lietuviško kino industrijoje tėra pavieniai koprodukcijos atvejai. O kodėl mes negalėtume statyti filmų kartu su baltarusais, gruzinais, suomiais? - svarstė prodiuseris. - Gerai, kad kai kurie dalykai vis dėlto keičiasi, pavyzdžiui, gimsta Kino centras. Bet pagrindinis uždavinys išlieka tas pats – suvienyti kino bendruomenę. To dar nepasiekėme, ir man asmeniškai tai yra liūdniausia.”

Kita vertus, prodiuserį  guodžia, kad tiesiogiai su lietuvišku kinu nesusiję žmonės šiandien jau gerai žino, kas yra “Sidabrinė gervė”. “Daugelis būtent “gervių” dėka susipažino su nacionalinio kino situacija, - įsitikinęs R.Skaisgirys. - Visi supranta, kokie šie apdovanojimai. Tai pastebime ir ateinančių į iškilmes aprangoje – svečiai jau žino, kad tai yra graži kino šventė, tinkama pasipuošti.”

Jubiliejinių apdovanojimų “Sidabrinė gervė 2012” rengėjai šiemet žada kino kūrėjus ir jų gerbėjus  pradžiuginti ceremonija, kupina gerų emocijų, išskirtinės muzikos ir skanaus humoro. Iškilmėse[LiKA1]  dalyvaus Lietuvos kultūros elitas, ryškiausios kino, televizijos ir teatro žvaigždės. Prestižines statulėles laureatams teiks skirtingų profesinių sričių autoritetai.  Renginį tiesiogiai transliuos apdovanojimų draugas LRT.

 Lietuvių kino akademijos informacija