“Sidabrinės gervės” aplankys šokančius Veisiejų fontanus

Rugpjūčio 7-ąją Veisiejus aplankys vasaros kino festivalis “Sidabrinės gervės naktys”. Romantiškoje erdvėje - miesto parke, tiesiog po atviru dangumi bus surengti vėlyvieji, nemokami kino seansai. Birželį per mažesnius Lietuvos miestelius skrydį pradėjęs festivalis “Sidabrinės gervės naktys” jau spėjo apsilankyti 15-koje įvairių šalies kampelių. Kartu su kino filmais į provinciją važiuojantys garsūs aktoriai sako patyrę pačių maloniausių ir netikėčiausių įspūdžių.

„Sidabrinės gervės naktų“ programos vedėjas, žinomas kino, teatro ir televizijos aktorius Ramūnas  Rudokas pasakoja, kad vasaros kino vakarai po atviru dangumi jam teikia ir džiaugsmo, ir nuostabos.

“Anykščiuose, pavyzdžiui, mes atvažiavome į savotišką naktinį automobilių kino teatrą, - miško laukymėje stovėjo koks 100 mašinų. Buvo daug signalų, daug šviesos efektų... Įdomiai jaunimas buvo pasiruošęs žiūrėti kiną”, - juokėsi R.Rudokas ir kartu linksmai porino, kad per tokias išvykas į šalies rajonus pats pasijunta laiko mašinos pavėžėtas atgalios. - Kur benuvyktume, visąlaik turime fainą baliuką su miestelio valdžia. Jaučiuosi kaip 1988-1989 metais, kai kolūkių pirmininkai sutikdavo aktorius, pasiruošdavo vaišių...”

Anot jo, publika visuose miestuose “Sidabrinės gervės naktų” filmus lydinčią komandą sutinka entuziastingai. Nestokoja norinčių pašnekinti, paprašyti autografo, drauge nusifotografuoti. “Žmonės visur panašūs, jiems įdomu pabendrauti. Juolab, kad visi atvykėlių veidai pažįstami – jei ne iš kino filmų, tai iš serialų”, - sakė Ramūnas.

Rugpjūčio 7-ąją akis į akį su mėgiamais aktoriais pabendrauti turės progos ir Veisiejų žmonės. Seimo nario Justino Karoso padėjėjas Justas Pankauskas itin stengėsi, kad festivalis neaplenktų šio unikalaus miestelio, žiniasklaidos praminto lietuviškąja Venecija.

„Aš dirbu Vilniuje, bet Veisiejuose turiu sodybėlę, ten visad mielai leidžiu laiką. Veisiejai - nuostabus miestas, išsidėstęs krantuose, kurie labai vingiuoti, daug pusiasalių. Viename jų ir įvyks „Sidabrinės gervės naktų“ festivalis. Labai romantiška, įdomi erdvė - prieš kelis metus sutvarkytas miesto parkas su stadionu ir modernia estrada, pastatyta iš Europos struktūrinių lėšų. O netoliese  - aukščiausias Lietuvoje dainuojantis ir grojantis fontanas: skambant klasikinei muzikai, pagal ritmą, su šviesomis šokčioja vanduo“, - pasakojo J.Pankauskas.

Anot jo, lietuviai ne tik į Palangą traukia, - nemažai atvyksta ir į Veisiejus. „Savaitgaliais labai daug žmonių apsilanko. Manau, kad ir „Sidabrinės gervės naktų“ festivalis pritrauks žmonių, kiti gal dėl fontano atvažiuos, o kartu ir filmų lauko ekrane pasižiūrės. Kino seansai vyks per porą šimtų metrų nuo fontano, tad jo muziką turėsime šiek tiek pritildyti“, - sakė J.Pankauskas.

Rugpjūčio 7 d. nuo 21 val. žiūrovams bus parodyti trys filmai: „Nuo pasaulio stogo“ (rež. V.V.Landsbergis), „Jau puiku, tik dar šiek tiek...“ (rež. L.Lužytė), „Atsisveikinimas“ (rež. T.Donela).

„Sidabrinės gervės naktis“ organizuoja Lietuvių kino akademija (LiKA).

Projektą remia MAXIMA LT, UAB, televizija GALA ir BOSCA.

Lietuvių kino akademijos informacija