“Sidabrinės gervės“ lankys į Gargždus

Rugpjūčio 15 d., šeštadienį, 21 val. miesto parkelyje įvyks neįprasti - naktiniai kino seansai, tęsiantys vasaros kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ misiją – rodyti šiuolaikinius mūsų šalies kūrėjų darbus ne vien didmiesčių kino salėse.

 

Gargždų žmonės turės galimybę lauko ekrane po atviru dangumi pasižiūrėti šiuos filmus: „Nuo pasaulio stogo“ (rež. V.V.Landsbergis), "Jau puiku, tik dar šiek tiek..." (rež. Lina Lužytė) ir "Stiklainis uogienės" (rež. Ramunė Čekuolytė-Che)

 Kartu su kino filmais į Gargždus atvyks populiarūs aktoriai: Ramūnas Rudokas, Justė Zinkevičiūtė ir Vytautas Anužis. Norintys turės galimybę su jais pabendrauti jaukioje festivalio aplinkoje, išgirsti nuotaikingų istorijų iš filmavimų užkulisių. Keletą savo kūrybos dainų atliks Aleksandras Makejevas, ne vieno TV serialo dainos autorius ir atlikėjas.

 Garsus aktorius,  TV3 serialų „Svetimi“, „Moterys meluoja geriau“ režisierius Sigitas Račkys gerai pamena dar anais laikais per šalies miestus su lietuviškais filmais važiavusią „Kinoramą“. „Kurgi neprisiminsi? Labai smagu prisiminti – važiuodavome, rajonuose baliai būdavo“, - šypsosi S.Račkys.

 Jam patraukli ir dabartinio vasaros kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ idėja. „Kalbos nėra - labai gerai, kad tai vyksta, džiugu, - sako aktorius. – Žmonės juk pasiilgsta tokių atrakcijų. Aš pats mielai prisijungčiau prie „gervės“ išvykų. Deja, to laisvo laiko vis nėra. O jei ir ištaikau dienelę – norisi tik pagulėti, ar prie upės pabūti.“

 S.Račkys prisipažįsta, kad nespėja pamatyti naujausių šių dienų lietuviškų filmų. O ir kada buvo kino teatre – sunku beprisiminti. „Ko gero, pastarąjį kartą žiūrėjau „Defiance“ su Danieliu Kreigu. Pats tame filme vaidinau. Bet niekšai nužudė – tik tris dienas pavaidinau. O juk galėjo po 20 dienų nužudyti“, -  juokiasi Sigitas.

 Gargžduose šeštadienio vakarą bus galima ne tik filmų nemokamai pasižiūrėti, bet ir arbatos paskanauti.

Renginį remia Maxima LT, UAB, televizija „Gala“ ir „Bosca“.

Lietuvių kino akademijos informacija