“Sidabrinės gervės“ atskrenda į Šilutę

Rugpjūčio 13 d., penktadienį, 21 val. Šilutės miesto uoste įvyks neįprasti - naktiniai kino seansai, tęsiantys vasaros kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ misiją – rodyti šiuolaikinius mūsų šalies kūrėjų darbus ne vien didmiesčių kino salėse.

Šilutės žmonės turės galimybę lauko ekrane po atviru dangumi pasižiūrėti šiuos filmus: „Lernavan“ (rež. M.Sargsyanas), „Zero II“ (rež. Emilis Vėlyvis).

Kartu su kino filmais į Šilutę planuoja atvykti populiarūs aktoriai: Ferdinandas Jakšys ir Ramūnas Rudokas, „Lernavan“ filmo režisierius Marat Sargstyan. Visi turės galimybę su jais pabendrauti jaukioje festivalio aplinkoje, išgirsti nuotaikingų istorijų iš filmavimų užkulisių.

“Aš mielai lydėčiau savo filmą ne tik į Šilutę – į visus miestus, tačiau šiuo metu esu labai užsiėmęs, nes dirbu prie naujojo savo filmo. Apie ką jis bus? Nesakysiu. Bet stengiuosi daryti taip, kad nebūtų gėda”, - sakė M.Sargsyanas.

Jaunojo kino kūrėjo darbas “Lernavan” pasakoja mistifikuotą istoriją apie iš žemėlapio ištrintą gimtinę, kurią tėvas troško parodyti savo sūnui. Keistas autobusas juos atveža į vietovę, kur nėra nieko, tik balti, kaip neprirašytas popieriaus lapas, kalnai.

Filmas “Lernavan” sulaukė įvertinimo ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniuose kino festivaliuose. “Supratau, kad dar labai daug turiu nuveikti”, - droviai pripažinimą priėmė M.Sargsyanas.

Anksčiau ar vėliau jis surengs “Lernavan” premjerą gimtojoje Armėnijoje, juk norisi, kad ir sava tauta tai pamatytų. O kol kas režisieriui malonu, kad festivalio “Sidabrinės gervės naktys” metu jo filmą gali pasižiūrėti mūsų šalies mažesnių miestų gyventojai.

Šilutėje penktadienio vakarą bus galima ne tik filmų nemokamai pasižiūrėti, bet ir savaivaldybės iniciatyva išvirtos arbatos paskanauti.

Festivalį “Sidabrinės gervės naktys” organizuoja Lietuvių kino akademija (LiKA). Renginį remia MAXIMA LT, UAB, televizija GALA ir BOSCA.

Lietuvių kino akademijos informacija