“Sidabrinė gervė 2012”: specialiai į renginį atskrenda aktorė T.Liutajeva

Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose “Sidabrinė gervė 2012” pasirodys su mūsų šalimi glaudžiai susijusi ukrainiečių ir rusų kilmės aktorė Tatjana Liutajeva, gyvenanti ir dirbanti Rusijoje. Ypatingosios viešnios pageidavimu, iškilmėms skirtu jos aprangos ansambliu rūpinsis mados kutiurjė Juozas Statkevičius.

Jubiliejinius, penktuosius apdovanojimus “Sidabrinė gervė 2012” rengiančios Lietuvių kino akademijos (LiKA) direktorė Lina Buzelytė patvirtino, kad T.Liutajeva į Vilnių atvyksta specialiai dėl kino iškilmių. “Nuo pat pirmųjų metų šiuose apdovanojimuose dalyvauja gerbiami svečiai iš užsienio: pasaulinio garso lietuvė aktorė Ingeborga Dapkūnaitė, Europos Tarybos fondo “Eurimages” prezidentas Jacques Toubon, lenkų kilmės kino metras Krzysztofas Zanussi, vokiečių teatro, kino ir televizijos žvaigždė Margarita Broich. Šios tradicijos laikėmės ir jubiliejiniais “Sidabrinės gervės” skrydžio metais”, - pasakojo L.Buzelytė.

Įsimintiną Konstancijos vaidmenį filme “Tadas Blinda. Pradžia” neseniai sukūrusi T.Liutajeva lietuvių kino šventės organizatorių kvietimą atvykti į “Sidabrinės gervės” apdovanojimus priėmė su malonumu. “Tikrai nepraleisčiau progos apsilankyti Lietuvoje”, - sakė ji.

“Aktorės darbų grafikas visiškai užpildytas, tačiau aplinkybės mums buvo palankios – šį savaitgalį T.Liutajeva buvo laisva, todėl atskrenda į Vilnių. Ji taip pat pasirodys renginio scenoje ir teiks statulėlę. Todėl vienas T.Liutajevos pageidavimų buvo jos gero bičiulio ir gerbiamo dizainerio Juozo Statkevičiaus profesinis dėmesys”, - kalbėjo LiKA direktorė.

 

“Aš kaip Daktaras Aiskauda – aprengsiu bet kokią žvaigždę, - gerą nuotaiką pademonstravo J.Statkevičius, telefonu atsiliepęs Londone. - Ką Tatjana vilkės? Bus siurprizas!  Ar ji atrodys kaip vakaro karalienė? Kaip grožio konkurso pirmūnė tai tikrai!”

Pasak lyderiaujančio kutiurjė, į jį kreipėsi ir daugiau kviestinių “Sidabrinės gervės” apdovanojimų viešnių. Deja, apsčiai darbų turintis dizaineris ne vienai poniai turėjo atsakyti.

J.Statkevičiaus suknelėmis puošiasi tarptautinės žvaigždės iš kino, muzikos ir mados pasaulio: Bjork, Kyra Sedgwick, Naomi Watts, Nicole Richie, Svetlana Griaznova. Jo drabužius renkasi valstybių vadovai, verslo magnatai ir karališkųjų šeimų atstovai. J.Statkevičius taip pat yra sukūręs įspūdingą ansamblį 2009 metų “Auksinės gervės” laureatei, legendinei Lietuvos aktorei Eugenijai Pleškytei.

Apdovanojimai “Sidabrinė gervė 2012” - jau sekmadienį, 21.15 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre ir tiesiogiai per Lietuvos televiziją!  Šventės mecenatas SMScredit.lt. Žvaigždžių kava - “Aroma Gold”.

Lietuvių kino akademijos informacija