“Sidabrinė gervė 2011”: nominantų priešakyje – jausminga drama “Kai apkabinsiu tave”

 Lietuvių kino akademija (LiKA) sostinės “Šekspyro” viešbučio bibliotekoje surengė Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimų “Sidabrinė gervė 2011” spaudos konferenciją, kurios metu buvo atskleista nemažai būsimos iškilmingos ceremonijos detalių ir visi apdovanojimų nominantai. “Sidabrinė gervė 2011” įvyks jau gegužės 27 dieną, 21.10 val. Vilniaus Kongresų rūmuose. Renginį tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija.

 Spaudos konferencijoje dalyvavo humanitarinių mokslų daktarė, LMTA docentė, Europos kino akademijos narė, LiKA Tarybos pirmininkė ir šių metų Atrankos komisijos pirmininkė dr.Gražina Arlickaitė, vienas LiKA steigėjų, “Sidabrinės gervės” apdovanojimų idėjos autorius ir puoselėtojas, prodiuseris Rolandas Skaisgirys ir aktorius, “Sidabrinė gervė 2010” laureatas, šių metų apdovanojimų ceremonijos režisierius Kęstutis Jakštas.

 Nominantų paskelbimo nekantriai laukė ne tik žiniasklaida, bet ir įvairių prodiuserinių kompanijų atstovai, kino kritikai, aktoriai, tarp jų – Andrius Bialobžeskis, Aleksas Kazanavičius, Giedrius Arbačiauskas, Uljana Kim, Vladislav Berežok ir kiti.

 Konferencijos pradžioje visus pribloškė aktoriaus Ramūno Rudoko akibrokštas: tarpduryje jis pasirodė vienu chalatu, taip įkūnydamas savo herojų iš filmo “Zero II”, pernai triumfavusio “Sidabrinė gervė 2010” apdovanojimuose. Burbtelėjęs keletą aštrių frazių, būdingų minėtam filmui, aktorius tiesiu taikiniu patraukė link K.Jakšto, tiksliau – šio atsineštos “Sidabrinės gervės” statulėlės, pernai abiejų pelnytos už geriausią vyro vaidmenį. Kolegos buvo sutarę, kad “gervė” taps pereinamuoju prizu: metus ja džiaugsis K.Jakštas, kitus metus – R.Rudokas. Štai pastarasis ir atėjo jos atsiimti. Gavęs ko norėjo, R.Rudoko personažas paliko salę.

 K.Jakštas su konferencijos dalyviais pasidalijo “Sidabrinė gervė 2011” apdovanojimų režisūriniais sumanymais. “Tai, kas vyks scenoje, turi būti vertinga publikai, sėdinčiai salėje, o kartu tai turi būti dinamiškas reginys, patrauklus tiems, kurie susiburs prie televizijos ekranų. Keliame sau uždavinį, kad apdovanojimuose nestigtų veiksmo, įtampos ir netikėtumų”, - dėstė K.Jakštas.

 Anot jo, žiūrovas salėje negaus nuobodžiauti net per reklamines pauzes - jos bus užpildytos gyva muzika. “Turėsime orkestrą - Kauno bigbendą. Jis suteiks vakarui žavesio. Koncertuoti su ”faniera” būtų daug paprasčiau, bet mes pasirinkome gyvą įgarsinimą, - sakė ceremonijos režisierius. - Kasmet apdovanojimuose “Sidabrinė gervė” yra tam tikros temos, atspirties taškai. Šiemet ketiname šmaikščiai, šiek tiek ironiškai sekti Amerikos kino kryptimi. Tai pasijus ir muzikinėje programoje.  Skambės nemažai dainų iš amerikietiškų kino filmų. Scenoje pasirodys Mantas Jankavičius, Erika Dženings, Edmundas Seilius, Kristina Zmailaitė, choras “Ąžuoliukas”, Justinas Lapatinskas, “Electric Ladies” ir kiti. Už muzikinę dalį atsakinga kompanija “Promostar”, atlikėjų įvaizdžiu rūpinasi Kęstučio Rimdžiaus mados namai “Kukla Beauty Box”, scenos dailininkas – Marius Puskunigis, choreografas – Gytis Ivanauskas, scenarijaus autoriai - Jurga Klimaitė-Riebling ir Marijonas Mikutavičius.”

 Režisieriaus įsitikinimu, puoselėti lietuviško kino apdovanojimų “Sidabrinė gervė 2011” tradicijas yra labai svarbu. “Juk nepaisant to, kad sugriuvo Lietuvos kino studija, išbyrėjo pastatai,  kažkas kažką vis tiek daro, kuria tą kiną, ir mes lenkiame galvą prieš juos”, - kalbėjo K.Jakštas.

 “Mes gaminame labai mažai filmų, tikimės gaminti daugiau, kad Atrankos komisija galėtų rinkti ne tris iš trijų, ir ne du iš dviejų, - sakė dr. G.Arlickaitė. - Nacionalinių apdovanojimų statusas turėtų lemti jų pačių svarumą, kino pasaulio žmonių siekiamybę gauti šį apdovanojimą. Jis turi būti pelnomas konkurencinėje kovoje, kurioje laimi geriausias, originaliausias, ryškiausias kūrinys.”

 Prodiuseris R.Skaisgirys, kalbėdamas apie apdovanojimų rengimą, dėkojo tiems, kurie prisideda ir palaiko lietuviško kino skatinimą. Tai ir ilgametis apdovanojimų partneris – Lietuvos televizija, taip pat “Džiugas”, “Frosch”, “Boslita” ir kt.

 Prodiuseris akcentavo šių metų apdovanojimų naujovę – į ceremoniją galima įsigyti bilietus ir stebėti renginį salėje su garsiausiais šalies aktoriais, kino ir teatro legendomis, pripažintais režisieriais, scenarijaus autoriais ir pan. R.Skaisgirys pabrėžė, kad bilietų kiekis yra ribotas – vos keli šimtai.

 Kongresų rūmų salėje gegužės 27 dieną tradiciškai bus išdalyta 14 “sidabrinių gervių”, 1 “auksinė gervė”, skiriama už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškam kinui, ir specialus skatinamasis prizas geriausiam studento darbui - “Sidabrinės gervės kiaušinis”.

Šiais metais renginys yra atviras visiems ir bilietus visi norintys gali įsigyti visose Tiketos kasose ir internetu www.tiketa.lt