“Sidabrinė gervė 2011”: jei ne lietuviai – nebūtų ir Holivudo!

 Penktadienį sostinės Kongresų rūmuose Lietuvių kino akademijos (LiKA) iniciatyva įvyko jau ketvirtieji, kūrėjų pripažįstami ir vertinami Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimai “Sidabrinė gervė 2011”. Apdovanojimų išvakarėse į Vilnių specialiai atskrido pasaulinio garso lenkų kilmės kino metras Krzysztofas Zanussi, vokiečių teatro, kino ir televizijos žvaigždė Margarita Broich. Kosmopolitiško charakterio renginiui suteikė ne tik svečiai iš užsienio, bet ir įvairiomis formomis išreikštos šmaikščios pretenzijos į Holivudą. 

  Kongresų rūmų prieigose apdovanojimų svečius ir dalyvius pasitiko Amerikietiškų automobilių klubo V8 atgabentas retro automobilis “Buick Special” - gyvas priminimas, kad šventės organizatoriai žadėjo “parodyti Ameriką”. Neribotų galimybių šalis, į kurią pavydžiai žvelgia ribotų galimybių lietuviško kino kūrėjai, renginyje buvo akcentuojama įvairiais aspektais.

 Visų pirma, apdovanojimų vedėjas Marijus Mikutavičius atrodė it trauktas iš Oskarų teikimo ceremonijos: juoda eilutė, varlytė po smakru, amerikietiška šypsena ir solidžiai kino apdovanojimų ceremonijai tinkantys nelėkšti juokai.

 Dar daugiau Amerikos parodyta renginio ekrane: jame su “Sidabrinėmis gervėmis” visus pasveikino Holivude įsitvirtinęs lietuvių kilmės režisierius Marius Balčiūnas, taip pat buvo parodytos ištraukos iš amerikiečių filmų, kuriuose minima Lietuva, suskaičiuoti žymiausi lietuvių kilmės aktoriai, palikę savąją žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje ir kino juostose, prisiminti pasaulio superžvaigždžių pasisakymai apie Lietuvą. O viskam karūną uždėjo filmukas su lietuvių bei Holivudo aktorių vaidybos palyginimu.

 Ceremonijos vakarą scenoje gyvai grojo Kauno bigbendas, parengęs muzikinius kūrinius iš žymiausių kino filmų. “Eurovizininkė” Evelina Sašenko su bigbendu priminė kino juostą “Pusryčiai pas Tifani”, Erica Jennings atliko dainą "Feeling good" iš filmo "Paskutinės atostogos". Gyčio Ivanausko teatro šokėjai, skambant senam geram regtaimui, suvaidino nebylųjį kiną. Justinas Lapatinskas romantiškai sudainavo "Save the last dance for me" iš filmo "Vestuvių data". Smuikininkės "Electric ladies" užbūrė garso takeliu iš kultinio "Krikštatėvio". Mia įkūnyjo Marilyn Monroe heroję iš "Džiaze tik merginos", o Edmundas Seilius ir "Baltijos gitarų" ketvertukas atrodė nužengę iš kino juostos "Desperado" su Antonio Banderasu. Edmundui ir jo žmonai Kristinai Zmailaitei bei chorui "Ąžuoliukas" buvo patikėta pirmoji ir svarbiausia vakaro daina - “Sidabrinės gervės” himnas. O Mantas Jankavičius su gospelo choro merginomis uždarė “amerikietiškąjį” vakarą su Franko Sinatros hitu "That's life".

 Programą Vilniaus Kongresų rūmuose stebėjo ryškiausios Lietuvos kino, teatro, televizijos žvaigždės, kitų sričių garsenybės, pakviestos ne tik grožėtis renginiu, bet ir teikti "Sidabrines gerves" metų geriausiems. Teikėjų gretose buvo aktoriai Jūratė Onaitytė, Gabija Ryškuvienė ir Vytautas Paukštė, operos solistai Sigutė Stonytė ir Vytautas Juozapaitis, LMTA meno ir mokslo prorektorius Juozas Antanavičius, režisierė Giedrė Beinoriūtė, filmų prodiuserė Rasa Miškinytė, ekonomistas Gitanas Nausėda, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vyr.dirigentas Gintaras Rinkevičius, LiKA Tarybos pirmininkė Gražina Arlickaitė, kultūros ministras Arūnas Gelūnas, kino, teatro ir televizijos aktorė Larisa Kalpokaitė, Europos krepšinio čempionato bronzininkas Martynas Pocius ar net pats K.Zanussi.

 “Auksinę gervę” už viso gyvenimo nuopelnus šiemet gavo legendinis aktorius Regimantas Adomaitis. Ceremonijos vakarą St.Peterburge su teatro gastrolėmis viešėjęs aktorius apdovanojimą iš M.Mikutavičiaus rankų priėmė ir savo padėką išsakė “Sidabrinių gervių” ekrane.

Renginį tiesiogiai transliavo Lietuvos nacionalinė televizija.

LiKA informacija